Apple

Nowe emoji w iOS - 55 wariacji na temat płci i koloru skóry dla emotek

Krzysztof Rojek
Nowe emoji w iOS - 55 wariacji na temat płci i koloru skóry dla emotek
2

Już dziś możemy zobaczyć, jak będą wyglądały nowe emoji dla iOS 14. Zaskoczenia nie ma, ale jest za to nawiązanie do koronawirusa.

Temat emoji jest jednym z tych, który powinien być raczej mało istotny, ale który wzbudza w ludziach spore emocje, głównie dlatego, że nie da się ukryć, iż Unicode, które stoi za tworzeniem emoji wyraźnie opowiada po jednej ze stron politycznego spektrum. Przez to kolejne zestawy emoji idą w stronę coraz większej poprawności politycznej i gender equality. Niedawno zobaczyliśmy, jakie nowe emoji znajdą się w Androidzie 11, dlatego naturalną koleją rzeczy dziś możemy przyjrzeć się, jak zmienią się one u największego konkurenta systemu od Google - iOS.

Emoji od Apple. Tu też jest różnorodnie

Apple nie ujawniło od razu wszystkich emoji, ale dzięki Macrumors wiemy, jakie obrazki firma z Cupertino udostępni w ramach Emoji 13 Update. Według portalu update dodaje do istniejących emoji 55 różnych kombinacji koloru skóry i płci, a także nowe emoji z kilku kategorii. Oczywiście - każde z istniejących w tym zestawieniu emoji przedstawiające ludzi będzie można dostosować pod kątem koloru skóry.

  • Twarze - Uśmiechnięta twarz z łzą, twarz w przebraniu
  • Osoby - Ninja, Osoba w smokingu, Kobieta w smokingu, Osoba z wieńcem ślubnym, Mężczyzna z wieńcem ślubnym, Kobieta karmiąca dziecko, Osoba karmiąca dziecko, Mężczyzna karmią, Kobieta - Święty Mikołaj, Osoby które się przytulają
  • Części ciała - Ściśnięte palce, Serce, Płuca
  • Zwierzęta - Czarny kot, Bizon, Mamut, Bóbr, Niedźwiedź polarny, Dodo, Foka, Żuk, Karaluch, Mucha, Robak
  • Jedzenie - Jagody, Oliwki, Papryka, Podpłomyki, Fondue, Bubble Tea
  • Gospodarstwo domowe - Roślina doniczkowa, Czajnik, Piñata, Magiczna różdżka, Matrioszka, Igła do szycia, Lustro, Okno, Przepychaczka, Pułapka na myszy, Wiadro, Szczoteczka do zębów
  • Różne - Pióro, Skała, Drewno, Chatka, Pickup, Rolki, Węzeł, Moneta, Bumerang, Śrubokręt, Piła, Hak, Drabina, Winda, Nagrobek, Afisz, Symbol trans , Flaga trans
  • Ubrania - Sandał, Hełm wojskowy
  • Instrumenty - Akordeon, Bęben

Dodatkowo, w związku z pandemią, Apple dorzuca użytkownikom zestaw nowych Memoji z takimi aspektami jak np. maski na twarz.

Podsumowując, nowe emoji od Apple nie zaskakują - większość pokrywa się z tymi z Androida, choć oczywiście narysowane są zupełnie inaczej. O tym, jak wyglądają wszystkie emoji na iOS przekonamy się dopiero w październiku, kiedy zostaną one wypuszczone, podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzednich paczek z emotkami.

Źródło: emojipedia

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu