Mobile

Nowe chipy ze 128 GB pamięci dla telefonów i tabletów Samsunga ze średniej półki

Paweł Winiarski
Nowe chipy ze 128 GB pamięci dla telefonów i tabletów Samsunga ze średniej półki
1

Nie chodzi o pamięć flash montowaną w Galaxy S6 i S6 Edge, ale o chip przeznaczony dla tańszych urządzeń. 128 GB, 3 bit NAND-based eMMC 5.0. To pełna nazwa nowego, przeznaczonego dla mobilnych urządzeń chipu, który zapowiedział właśnie Samsung. Nowa pamięć może dostarczyć 260 MB na sekundę dla se...

Nie chodzi o pamięć flash montowaną w Galaxy S6 i S6 Edge, ale o chip przeznaczony dla tańszych urządzeń.

128 GB, 3 bit NAND-based eMMC 5.0. To pełna nazwa nowego, przeznaczonego dla mobilnych urządzeń chipu, który zapowiedział właśnie Samsung. Nowa pamięć może dostarczyć 260 MB na sekundę dla sekwencyjnego odczytu danych, do 6000 IOPS (operacji wejścia/wyjścia na sekundę) dla odczytu danych losowych oraz do 5000 IOPS dla losowego zapisu operacji.

Według Samsunga to wystarczające osiągi dla zaawansowanych operacji wielozadaniowych, jak również dla przetwarzania wideo w wysokiej rozdzielczości. Firma wierzy, że po wprowadzeniu nowego produktu uda jej się objąć prowadzenie w rozwoju przenośnych pamięci o wysokiej gęstości.

Niestety nie wiemy jeszcze kiedy nowy chip trafi do urządzeń od Samsunga. Pozostaje trzymać jedynie kciuki, by nastąpiło to jak najszybciej. Wygląda jednak na to, że to właśnie sprzęty od koreańskiego producenta będą pierwszymi telefonami i tabletami ze średniej półki, które zaoferują tak dużą zintegrowaną pamięć.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Samsungpamięć