Google

Nowa strona wyników wyszukiwania w Google(?)

Konrad Kozłowski
Nowa strona wyników wyszukiwania w Google(?)
30

Każda, nawet drobna zmiana na stronie, która przez sporą część użytkowników Internetu utożsamiana z samym Internetem, nie może przejść niezauważona. Od kilku dni notuję losowe wyświetlanie delikatnie odświeżonej strony z wynikami wyszukiwania. Jak na razie nie natrafiłem na żadną oficjalną zapowiedź...

Każda, nawet drobna zmiana na stronie, która przez sporą część użytkowników Internetu utożsamiana z samym Internetem, nie może przejść niezauważona. Od kilku dni notuję losowe wyświetlanie delikatnie odświeżonej strony z wynikami wyszukiwania. Jak na razie nie natrafiłem na żadną oficjalną zapowiedź czy potwierdzenie wprowadzenia zmiany, dlatego można domniemywać, że są to jedynie testy i obserwowanie reakcji użytkowników.

Jak wspomniałem, określenie dokonanych poprawek "zmianami" może być sporym nadużyciem, nie mniej w przypadku takiej strony jak Google i biorąc pod uwagę przyzwyczajenia użytkowników, każdy piksel różnicy zaczyna mieć ogromne znaczenie. Na czym więc polega to odświeżenie?

Jest to momentalnie zauważalne - nazwy stron są nieco większe, można nawet odnieść wrażenie, że użyte zostało pogrubienie liter. To oczywiście nie wszystko, bo porównując obydwie wersje strony zorientujemy się, że przestrzenie pomiędzy wynikami (stronami i podstronami) zostały skromnie powiększone. Ma to jednak znaczenie, gdy spojrzymy na liczbę widocznych wyników bez przewijania strony.

Przyznam, że nie potrafię określić od czego zależna jest dostępność nowego widoku. Dzisiejszego ranka pojawił się, gdy korzystałem z przeglądarki Chrome, zaś w momencie powstawania tekstu zorientowałem się, że przywrócony został mi ten poprzedni. Znaczenia nie ma też fakt czy jesteśmy zalogowani na nasze konto Google czy nie. Z ciekawości sięgnąłem więc po Internet Explorera, gdzie od razu zaprezentowano mi lekko zmodyfikowany wygląd strony i mogę z niego korzystać przez cały czas, przed i po zalogowaniu.

Oczywiście jak tylko pojawią się jakiekolwiek informacje na temat (nadchodzących) zmian zostaniecie o tym poinformowani.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlewyszukiwarka