Telekomy

Nowa sieć komórkowa Folx już bez zaproszeń, warto skorzystać dla fajnych numerów

Grzegorz Ułan
Nowa sieć komórkowa Folx już bez zaproszeń, warto skorzystać dla fajnych numerów
54

To było spore zaskoczenie, z początkiem grudnia ogłoszono start nowej wirtualnej sieci komórkowej Folx, działającej w modelu subskrypcyjnym. Coś na zasadzie wykupienia dostępu do Spotify czy Netfliksa, za które to usługi opłata pobierana jest automatycznie z podpiętej karty do konta. Subskrypcje można anulować w dowolnym momencie i wygasa z końcem miesiąca.

Początkowo dostęp do Folxa był ograniczony do wąskiej grupy użytkowników, którzy z kolei mogli zapraszać do niej swoich znajomych, dzięki temu oni sami i zapraszane osoby dostawały w prezencie miesiąc dostępu do usług bez opłat.

Nadal można zapraszać i korzystać z bonusu, ale dostępna już jest opcja dołączenia do sieci bez zaproszeń. Wystarczy założyć konto w aplikacji dostępnej na iOS czy Androida, wybrać numer i zamówić kartę SIM, która zostanie nam dowieziona pod wskazany adres na terenie miasta Krakowa, Łodzi, Poznania, w Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu i na terenie konurbacji śląskiej.

I chyba te numery powinny przyciągnąć im sporą liczbę nowych klientów, wyglądają dość atrakcyjnie i są łatwe do zapamiętania. Pytanie, czy to będzie lojalna grupa klientów? Przecież po zdobyciu numeru i darmowego miesiąca można go przenieść do innego operatora.

Sama oferta nie jest zła - za 29,99 zł miesięcznie mamy pełen no limit na rozmowy i SMS-y/MMS-y w kraju i UE oraz 20 GB transferu danych (1,51 GB w UE), odstraszać może jednak zasięg Play, z którego nadajników korzysta Folx. Niemniej zobaczymy z czasem jak im to wyjdzie, na tę chwilę, po miesiącu testów mają 181 klientów, według raportu UKE.

Strona główna Folx.
Aplikacja mobilna do pobrania z Google Play.
Aplikacja mobilna do pobrania z App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile