Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Konsole

Atari pracuje nad nową konsolą do gier. Tylko po co?

PW
Paweł Winiarski
16

Czy Atari ma czego szukać na rynku konsol? Kibicuję, ale nie sądzę by powstający właśnie nowy sprzęt do grania miał dziś jakiekolwiek szanse.

Patrzę w kalendarz - 18 czerwca, choć po tym co przeczytałem myślałem, że jest chyba 1 kwietnia. Atari tworzy nową konsolę do gier. I to nie jest żart.

Atari 65XE było moim pierwszym komputerem i mam do Atari ogromny sentyment. Jak każdy Atarowiec, oddałbym kiedyś za nią życie, a tak przynajmniej sądziłem walcząc (słownie) z Commodorowcami. Sentyment do firmy pozostał, wiara w to że jest jeszcze w stanie coś zdziałać w temacie własnej konsoli już nie.

Tak, kultowe w niektórych kręgach Atari pracuje nad nową konsolą do gier - potwierdził to CEO firmy - Fred Chesnais podczas tegorocznych targów E3. Niestety nie zdradził praktycznie żadnych informacji dotyczących sprzętu - rzucił enigmatyczne "wracamy do sprzętowego biznesu". Dla przypomnienia, ostatnią konsolą Atari był Jaguar, który zadebiutował w 1993 roku, by jego produkcja skończyła się 3 lata później. Doskonale jednak pamiętam reklamy w branżowych gazetach - pozwalały uwierzyć, że otrzymamy sprzęt zupełnie nowej generacji. Koniec Jaguara był jednak smutny, tak smutny jak innej konsoli i innej firmy - Segi i Dreamcasta.

Sprzęt miałby się nazywać Ataribox, choć wygląda to trochę jak nazwa kodowa. Podobno tworzona jest już od lat i ma być zupełnie nowym produktem firmy. Ataribox będzie bazował na technologii PC - i nic więcej nie wiemy. Czy ma to być konsola ostatniej generacji, która stanie w szranki z PS4 i X1 oraz ich mocniejszymi odmianami? A może dotrze dopiero na nową generację? A może to po prostu PC w drewnianej obudowie obrandowanej Atari? No chyba że firma myśli o sprzęcie retro, postawi go na PC i wrzuci po prostu jakiś emulator zamykając architekturę urządzenia.

Która opcja interesowałaby Was najbardziej? Z jednej strony tęsknię za Atari, z drugiej myślę, że nie ma dla nich miejsca na obecnym rynku.

grafika: 1

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konsoleatari