Gry

Gry, gry gry i jeszcze raz gry - konferencja Sony na E3 2017

Paweł Winiarski
Gry, gry gry i jeszcze raz gry - konferencja Sony na E3 2017
42

Czego oczekujemy po konferencjach PlayStation na targach E3? Zatrzęsienia gier. Czy dostaliśmy je w tym roku? Tak - Japończycy strzelani zwiastunami i materiałami z gier aż miło.

Zanim zaczęła się właściwa konferencja Sony, pokazano kilka ciekawych zwiastunów. Generalnie cały wtorkowy poranek był w nie obfity. Mam więc nadzieję, że macie przy sobie duży kubek ciepłej kawy (lub herbaty), bo przed Wami trochę oglądania.

Tropico 6

Zaczynamy od Tropico 6, którą ujawniono kilka dni temu. Tytuł pojawi się na półkach sklepowych w 2018 roku i trafi na PS4, X1 i PC.

Gran Turismo Sport

Flagowa seria samochodowa od Sony doczekała się kolejngo zwiastuna. Produkcja Polyphony Digital powinna trafić do sklepów pod koniec tego roku. Będziecie jeździć?

Horizon Zero Dawn z pierwszym dodatkiem

Horizon Zero Dawn to świetna gra, jeśli jeszcze nie mieliście okazji pograć - zachęcach. W tego typu produkcjach ważne jest jednak to, by nie zapominać o nich po premierze. Guerilla Games i Sony nie zapominają, na konferencji pokazano nadchodzących dodatek - The Frozen Wilds. Jak sama nazwa wskazuje, będzie mroźno. DLC ma ukazać się jeszcze w tym roku.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo

Skoro od dodatkach mowa, nie mogło zabraknąć fabularnego rozszerzenia do Uncharted 4, które pojawi się na rynku już niedługo, bo 23 sierpnia tego roku. Uncharted: Zaginione Dziedzictwo dostało nowy, fajny zwiastun. Dla przypomnienia - samodzielny dodatek pokaże nam przygody uroczej Chloe Frazer, która wraz z najemniczką Nadine Ross poszukuje pewnego artefaktu z Indii.

Days Gone

Wirus zamienił ludzi w umarlaki, a my musimy przetrwać - będą też skradankowe elementy. Zagramy jeszcze w tym roku, tylko na PlayStation 4.

Knack 2

Żartowano o tym, że Knack 2 pojawi się na tegorocznych targach E3 i się pojawił. Ja tam wspominam ten tytuł bardzo przyjemnie i chętnie pogram w drugą część - ta ma się pojawić 5 września. Oczywiście tylko na PlayStation 4.

Call of Duty: WWII

Na konfie pokazano zwiastun trybu wieloosobowego w nadchodzącym wielkimi krokami Call of Duty: WWII. Czy posiadacze PS4 otrzymają jakąś dodatkową zawartość na wyłączność, chociaż czasową? O tym nie powiedziano, strzelam więc że każdy dostanie to samo w tym samym czasie.

Monster Hunter World

To nie jest gra na wyłączność dla PlayStation 4, w dodatku poczekamy na nią do przyszłego roku. Monster Hunter World to jednak coś, co przynajmniej w Japonii sprzeda miliony PS4.

Skyrim na PlayStation VR

Ja wiem, że Skyrim obleciał już prawie wszystkie platformy, w tym przenośnego Switcha (na którym ma się pojawić), ale VR to trochę bomba. Nie wiemy natomiast kiedy dokładnie pojawi się na rynku i czy trafi również na HTC Vive i Oculus Rift. Jeśli miałaby to być wersja na wyłączność dla PSVR, no no...byłoby ostro.

PlayStation VR

Chwila przerwy - jeśli kompletnie nie interesuje Was temat wirtualnej rzeczywistości, przewińcie dalej. Sony mocno promuje swój ubiegłoroczny produkt - gogle PlayStation VR i na konferencji nie mogło zabraknąć oddzielnego bloku poświęconego wirtualnej rzeczywistości. Poza Skyrim VR to jednak przede wszystkim mniejsze produkcje i mam tylko jeden zarzut - zabrakło jakiejś VR-owej bomby. Ja jednak lubię wskakiwać do tych światów, chętnie więc sprawdzę przynajmniej część z tych produkcji.

The Inpatient

Bravo Team

Monster of the Deep: Final Fantasy XV, czyli...łowienie ryb w świecie FF XV:)

Moss to natomiast przygody małej, białej myszki.

Playful, o którym w sumie nie wiadomo nic.

Superhot

Tak, polskie Superhot trafi wreszcie na PlayStation VR, nie mogę się doczekać!

God of War

Kratos niszczy na każdym nowym materiale ze swojej nowej przygody, nie inaczej jest i tym razem. Mamy zagrać tylko na PlayStation 4, niestety dopiero na początku przyszłego roku. Szkoda, że tak późno, na otarcie łez zwiastun.

Shadow of the Colossus

WOW! I to jest informacja! Ja wiem, że to remaster, ale jakiej gry! Shadow of the Colossus trafiło w 2005 roku na PS2, potem w wersji HD na PS3, kolejne odświeżenie trafi już na PS4 i możemy spodziewać się konkretnie ulepszonej grafiki...oraz premiery w przyszłym roku.

Detroit: Become Human

David Cage przypomina o swoim Detroit: Become Human, tym razem skupiając się przede wszystkim na fabule. Tak, to ta gra o buncie androidów, którą pokazywano już jakiś czas. Zagramy oczywiście tylko na PS4 - kiedy? Tego niestety nie ujawniono, nie celowałbym jednak w ten rok.

Marvel's Spider-Man

Największa bomba tej konferencji, gra trafi bowiem wyłącznie na PlayStation 4. Tak, wygląda na to, że nareszcie doczekamy się dobrej gry z Człowiekiem-Pająkiem. Tytuł pokazywano już rok temu, produkcja od Insomniac Games trafi do sklepów dopiero w przyszłym roku i...wygląda naprwdę świetnie. Spideyowi należy się taka gra, nie mogę się doczekać!

Destiny 2

Choć gra od Bungie trafi na PS4, X1 i PC, to pojawiła się właśnie na konferencji Sony. A to dlatego, że produkcja, która trafi na rynek we wrześniu dostanie zawartość na wyłączność właśnie na konsoli PlayStation 4 - czasowo, do jesieni przyszłego roku.  A co dostaniemy? Najciekawszymi wydają się być strike Lake of Shadows, statek City Apex oraz mapa do PvP.

Marvel vs. Capcom: Infinite

Marvel vs. Capcom: Infinite doczekało się nowego zwiastuna, gra tafi na PS4, X1 i PC 19 września tego roku.

Hidden Agenda

W tym roku, tylko na PlayStation 4.

Ponad 60 milionów posiadaczy PS4

Sony pochwaliło się wynikami sprzedaży konsol PlayStation 4. Sprzęty kupiło już...uwaga - 60,4 miliona graczy, gier natomiast sprzedano 487,8 miliona. Do końca roku fiskalnego (czyli do 31 marca 2018) firma zamierza sprzedać 78 milionów konsol PlayStation 4. I jestem pewien, że im się to uda.

Po konferencji Microsoftu żartowano, że Sony mogłoby się już w tym roku nie starać, a i tak „wygrałoby” tegoroczne targi E3. Japońska firma pokazała festiwal mocnych gier, choć rozumiem jeśli ktoś poczuł niedosyt - nie było zbyt wielu konkretnych dat premier, przyszły rok wydaje się jednak odległy, no i może zabrakło jakiegoś takiego naprawdę zabójczego killera, który zniszczyłby system na tej konferencji. Trochę smuci brak naprawdę dużych gier na PSVR - takiego Farpointa albo trybu VR do Resident Evil 7. W ogólnym rozrachunku - mi się konferencja podobała, choć spodziewałem się większych bomb.

Jeśli jednak ktoś jest graczem i interesują go gry, a nie teraflopy i ślinienie się na tabelki z porównaniami mocy podzespołów - obóz PlayStation jest dla niego.

ps. Jestem bardzo ciekawy jak będzie wyglądało następne 12 miesięcy pod względem promocji obu sprzętów - Sony sprzedawało PlayStation 4 Pro HDR-em, 4K i grami, czyli czymś co można pokazać w sklepie. Microsoft natomiast wypuścił mocną konsolę, chwali się jej specyfikacją i myśli, że wszystko inne ułoży się samo - a gracze kupią Xbox One X nawet bez gier, tylko po to by trzymać przy telewizorze najmocniejszą konsolę na rynku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotE3 2017