Konsole

Wolimy PlayStation 4 od Xbox One. Ale ile razy bardziej?

Paweł Winiarski
Wolimy PlayStation 4 od Xbox One. Ale ile razy bardziej?
56

Tego typu informacje na ogół wzniecają wojnę między konsolowcami. Powinny być jednak odbierane na chłodno - pokazują bowiem gdzie Microsoft popełnił błąd w swojej strategii.

PlayStation 4 sprzedało się w Europie 3 razy lepiej niż Xbox One.

To słowa szefa marketingu japońskiego koncernu Jima Ryana.

W Ameryce przewaga jest trochę mniejsza - "tylko" dwa do jednego. Ale nie jest to jedyny powód do świętowania dla marki PlayStation.

Oczywiście nie można nie docenić marketingowych starań japońskiej firmy, ale do tego wyniku mocno dołożyły się nieudolne działania Microsoftu. Ja rozumiem, że firma zarabia przede wszystkim na systemie Windows i aplikacjach na niego, ale jak można było tak źle poprowadzić Xboksa One przez jego pierwsze lata od premiery? Sam nie zdecydowałem się na zakup ich konsoli ze względu na brak jej dostępności w naszym kraju - nie jesteśmy trzecim światem, to ponownie było karygodne. Jakoś PlayStation potrafiło wypuścić konsolę w Polsce, podobnie jak ...Nintendo, dla którego Polska jest przecież krajem dość egzotycznym. Przewagi, którą wypracowało sobie w naszym kraju (a przy okazji jak widać w całej Europie) PlayStation 4 nie da się już przegonić, ba nie da się jej też dogonić.

Sprzedaż PlayStation VR

Zastanawialiście się w ilu egzemplarzach sprzedało się PlayStation VR? Tak, przedstawiciel rynku, który podobno nikogo nie interesuje. Otóż od premiery PlayStation VR kupiono milion razy. Podkreślam - 1 milion razy. Trzymałem za to urządzenie kciuki, ale nie przypuszczałem że poradzi sobie tak dobrze, przynajmniej w swojej pierwszej wersji.

Z ciekawostek natomiast - na każde 5 PlayStation 4 trafia się aktualnie jeden model PS4 Pro, a Sony zaprezentowało właśnie dwa nowe kolory PlayStation 4 Slim - złoty i srebrny. Jak Wam się podobają?

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot