Google

Nowa aplikacja Hangouts dla Chrome będzie fantastyczna!

Konrad Kozłowski
Nowa aplikacja Hangouts dla Chrome będzie fantastyczna!
17

W Chrome Web Store zawita niedługo nowa wersja aplikacji Hangouty - komunikatora od Google. Jak na razie dostępne jest tylko krótkie wideo prezentujące możliwości aplikacji, nie pojawił się nawet oficjalny wpis na blogu Google+, lecz większość funkcji już znamy. Pracownik Google obsługujący profi...

W Chrome Web Store zawita niedługo nowa wersja aplikacji Hangouty - komunikatora od Google. Jak na razie dostępne jest tylko krótkie wideo prezentujące możliwości aplikacji, nie pojawił się nawet oficjalny wpis na blogu Google+, lecz większość funkcji już znamy.

Pracownik Google obsługujący profil Google+ na YouTube wyraźnie się pospieszył, ponieważ zabrakło nawet oficjalnego opisu nowej wersji aplikacji. Jednak wideo możemy bez przeszkód obejrzeć i zobaczyć jak będzie ona działała. Jeżeli wyda Wam się świadoma, to dobrze Wam się wydaje - dymki przypominają Chat Heads z Messengera Facebooka. Kolejne czaty to kolejne dymki, a ten z ikonką Hangoutów pozwala na powrót do listy kontaktów.

Wszystkie dymki możemy przemieszczać metodą drag and drop, lecz nie jak na razie nie wiadomo czy dymki będą wyświetlane ponad wszystkimi innymi oknami i czy aplikacja działać będzie pod przeglądarką Chrome (prezentowana jest na Chromebooku). Najprawdopodobniej umieścimy je jednak przy dowolnej krawędzi ekranu.

Animacja przemieszczania się dymków również przypominają te z Messengera. Czy to coś złego? Facebook do tej pory nie zdecydował się na udostępnienie nowej wersji Messengera dla desktopów po zamknięciu swojej oficjalnej aplikacji. Powstało kilka imitujących działanie Chat Heads aplikacji, ale żadna nie potrafiła dorównać temu, czego doświadczymy na smartfonach z Androidem.

Na obecną chwilę aplikacja nie jest dostępna jeszcze w Chrome Web Store, jak tylko się tam znajdzie zaktualizujemy wpis.

Aktualizacja: Aplikacja jest już w Chrome Web Store - Hangouts (dzięki Kamil Burek!)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ChromeHangouty