Android

Nova Launcher ma już 5 lat. Nowa wersja z funkcjami ze smartfonów Pixel [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Nova Launcher ma już 5 lat. Nowa wersja z funkcjami ze smartfonów Pixel [prasówka]
17

Nova Launcher to niewątpliwie jeden z najszybciej i najsprawniej rozwijanych launcherów dla Androida. Nowa wersja wprowadza elementy znane z ekranów głównych w smartfonach Pixel.

Nova Launcher niczym Google Pixel

 

Twórcy Nova Launcher świętują właśnie pięciolecie istnienia swojej aplikacji. Z tej okazji wydali też wersję oznaczoną numerkiem 5.0. Wprowadza ona przede wszystkim nowości znane ze smartfonów Google Pixel. Mamy zatem charakterystyczny pasek wyszukiwania "przyczepiony" do lewej krawędzi ekranu. Mamy też szufladę aplikacji wywoływaną gestem, a także menu podręczne z popularnymi poleceniami, które możemy wywoływać dłuższym przytrzymaniem palca. To wszystko idzie w parze z ogromnymi możliwościami konfiguracji i personalizacji.

Program tradycyjnie znajdziecie w sklepie Google Play.

Pobieranie na Xbox One szybsze o nawet 80 proc.

Najnowsza aktualizacja Xboksa One wprowadza zmiany w systemie odpowiedzialnym za pobieranie plików z sieci. Dotąd posiadacze szybszych łącz narzekali na ograniczoną przepustowość. Teraz mogą oni zanotować wzrost prędkości o nawet 80 proc. (dotyczy głównie osób z łączami szybszymi niż 100 Mb/s). U wszystkich posiadających internet wolniejszy niż 100 Mb/s wzrost powinien wynieść maksymalnie 40 proc. Pozostałe zmiany obejmują głównie szybkość i stabilność działania konsoli, a także eliminują problemy związane z m.in. odtwarzaniem muzyki w tle.

Usługi Pebble będą działać do końca 2017 roku

FitBit, nowy właściciel marki Pebble zapewnił użytkowników tych urządzeń, że utrzyma działanie wszystkich usług jeszcze przez przynajmniej rok. Po tym czasie jednak urządzenia mają dalej działać. Firma nie będzie ich jednak już wspierać i aktualizować. Jest to jakieś pocieszenie dla posiadaczy zegarków Pebble po tym, jak firma została dość niespodziewanie wykupiona z myślą o wykorzystaniu posiadanych przez nią technologii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AplikacjeAndroidMobilelauncher