Android

Nowe Kontakty Google będą wiedzieć o nas dużo, dużo więcej... [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Nowe Kontakty Google będą wiedzieć o nas dużo, dużo więcej... [prasówka]
19

Google aktualizuje swoją aplikację do zarządzania kontaktami, wprowadzając ekran "Sugestie". Ma on pomagać nam w zapanowaniu nad zapisanymi danymi poszczególnych osób.

Google Contacts 1.6

Największą zmianą w Kontaktach Google 1.6 dla Androida jest wprowadzenie ekranu "Sugestie". Zastępuje on wdrożony w wydaniu z numerkiem 1.5 panel "Duplikaty", który służył do usuwania powtarzających się osób w bazie. Oznacza to, że teraz Google Contacts będzie w większym stopniu analizować nasze zachowania, historię połączeń oraz rozmów, a następnie podsuwać więcej sugestii. Dotyczy to nie tylko duplikatów, ale również np. osób, które moglibyśmy chcieć zapisać.

Z mniejszych zmian warto wymienić zaktualizowaną ikonkę oraz szereg poprawek w interfejsie i działaniu aplikacji.

Sugestie w Google Play

A skoro o sugestiach mowa, te mają się pojawiać również podczas wyszukiwania treści w sklepie Google Play. Twórcy testują funkcję, która wyświetli tuż pod paskiem wyszukiwania propozycje fraz, które moglibyśmy chcieć dodać do szukanego hasła, aby zawężyć wyniki i skuteczniej dotrzeć do treści, które nas interesują. Jak łatwo się domyślić, w pierwszej kolejności dotyczy do anglojęzycznych użytkowników. Trudno powiedzieć czy i kiedy nowość zostanie wdrożona szerzej.

Netflix VR dla Google Daydream

Od teraz Netflix jest kompatybilny z platformą VR Google'a. Korzystając z DayDream View możemy pobrać klienta platformy, a następnie oglądać filmy i seriale w zupełnie inny niż dotąd sposób. Nie oznacza to jednak, że nagle otrzymamy je w 360 stopniach. Netflix wykorzystuje tutaj raczej dobrze znany mechanizm wirtualnego pokoju, w którym się znajdujemy, mając przed sobą ogromny ekran z filmem. VR pozwala nam zatem ("jedynie") całkowicie odseparować się od rzeczywistości i skupić na oglądanych materiałach.

Crytek ma problemy finansowe

Studio Crytek ma kolejne kłopoty. W sieci pojawiają się informacje o pracownikach, którzy nie otrzymali wynagrodzenia. Co ciekawe, zaledwie 2 lata temu miała miejsce podobna sytuacja. Z kryzysu wówczas udało się wyjść poprzez głęboką restrukturyzację. Obecnie wypłaty spóźniają się od kilku dni do nawet kilku tygodni. Spekuluje się, że Crytek będzie zamykał część swoich oddziałów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAplikacjeAndroidMobile