Artykuł sponsorowany

Dlaczego bez dobrego antywirusa nie ma bezpieczeństwa w sieci?

Krzysztof Rojek
Kliknij, aby włączyć dźwięk
25

Z czego składa się dobre oprogramowanie antywirusowe i w jaki sposób chroni nas ono przed zagrożeniami. Norton pokazuje, w jaki sposób zapewnia nam bezpieczeństwo.

Internet to miejsce, w którym, na nasze nieszczęście, zagrożeń przybywa z każdym dniem. Dziś czekają na nas tam nie tylko ataki phishingowe czy malware, ale chociażby wirusy ransomware, które zaszyfrują nasz dysk, aby przestępcy mogli zażądać od nas okupu za nasze dane. Skala przestępstw i koszty jakie z tego tytułu ponoszą użytkownicy rośnie z każdym rokiem, co tylko pokazuje, że kwestie takie, jak cyberbezpieczeństwo nie powinny być dziś pomijane.

Dlatego właśnie tak ważne jest, by komputer wyposażony był w skuteczne oprogramowanie antywirusowe. Co jednak są nam w stanie zaoferować współczesne programy antywirusowe i w jaki sposób jedno oprogramowanie oferuje kompleksową ochronę przed zagrożeniami?

Co daje nam antywirus i dlaczego warto go mieć?

Na naszym kanale na YouTube znajduje się już film, w którym  na przykładnie programu Norton Antivirus Plus pokazujemy wam, z jakich elementów składa się współczesne oprogramowanie antywirusowe. Przede wszystkim mowa tu chociażby o trybie ochrony w czasie rzeczywistym i tym, w czym jest on różny od tego, w jaki sposób kiedyś sprawdzało się, czy komputer nie posiada wirusów.

 

Oprócz tego na filmie pokazujemy, w czym przydaje się dobra zapora firewall oraz dlaczego dobry manager haseł to podstawa, jeżeli chodzi o zabezpieczenie swojego komputera.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu