Nokia

Nokia prezentuje Lumię 925. Na co postawili Finowie?

Maciej Sikorski
Nokia prezentuje Lumię 925. Na co postawili Finowie?
62

Na nowego flagowca z linii Lumia czekało wiele osób. Pojawiło się sporo mniej lub bardziej sensownych plotek na temat tego produktu i pewne wydawało się jedynie to, że firma postawi na rozbudowany moduł fotograficzny. W końcu doczekaliśmy się premiery urządzenia (Nokii nie udało się utrzymać w tajem...

Na nowego flagowca z linii Lumia czekało wiele osób. Pojawiło się sporo mniej lub bardziej sensownych plotek na temat tego produktu i pewne wydawało się jedynie to, że firma postawi na rozbudowany moduł fotograficzny. W końcu doczekaliśmy się premiery urządzenia (Nokii nie udało się utrzymać w tajemnicy specyfikacji i wyglądu sprzętu do momentu prezentacji słuchawki). Na co mogą liczyć potencjalni klienci zainteresowani Lumią 925?

Nowa Lumia to urządzenie, które do tej pory w doniesieniach funkcjonowało pod nazwą Catwalk. Produkt posiada obudowę z różnych materiałów (aluminium i poliwęglan). Na pokładzie smartfonu znajdzie się m.in. dwurdzeniowy procesor Snapdragon S4 o taktowaniu 1,5 GHz, 1 GB pamięci operacyjnej, a także 16 GB pamięci wbudowanej (brak fizycznej możliwości rozbudowy – zapewniono 7 GB na dysku SkyDrive). Do tego momentu trudno mówić o szokujących zmianach i usprawnieniach. Ciekawiej zaczyna się robić przy 4,5-calowym wyświetlaczu AMOLED Clear Black 1280 x 768 pikseli (pokryty warstwą Gorilla Glass II).

Najwięcej emocji wzbudzał aparat nowej Lumii. Pojawiały się różne pogłoski na ten temat. Na czym stanęło? Z oficjalnego komunikatu Nokii można się dowiedzieć, iż firma postawiła na:

PureView 8,7 MP z Optyczną Stabilizacją Obrazu, automatycznym ustawianiem ostrości, podwójną lampą LED o wysokiej mocy i krótkim błysku, najbardziej zaawansowaną technologią obiektywu, nagrywaniem wideo HD o jakości 1080p przy 30 klatkach/s z Optyczną Stabilizacją Obrazu. Zawiera tryb Nokia Smart Camera.

W trybie Nokia Smart Camera można łatwo zrobić dziesięć zdjęć jednocześnie, a następnie edytować je przy użyciu takich opcji, jak Best Shot, Action Shot i Motion Focus, co pozwoli na uzyskanie jak najlepszego ujęcia.

Finowie poważnie odchudzili swojego flagowca w porównaniu z Lumia 920. Grubość nowego sprzętu wynosi zaledwie 8,5 mm, a waga 139 g. Producent zapewnił urządzeniu bezprzewodowe ładowanie oraz akumulator o pojemności 2000 mAh. Warto wspomnieć także o kamerze przedniej do wideorozmów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Nokia