Felietony

Nokia prezentuje dwie budżetowe, lecz solidne nowe Lumie - 520 i 720

Konrad Kozłowski
Nokia prezentuje dwie budżetowe, lecz solidne nowe Lumie - 520 i 720
43

Podczas porannej konferencji Nokia poszerzyła rodzinę modeli Lumia o dwóch członków. Obyło się bez niespodzianek - modele 520 i 720 mają być dostępnymi dla każdego modelami. Podczas ich projektowania wzorowano się na obecnych już modelach, dlatego pomimo niższej ceny, zachowano wiele cech modeli z...


Podczas porannej konferencji Nokia poszerzyła rodzinę modeli Lumia o dwóch członków. Obyło się bez niespodzianek - modele 520 i 720 mają być dostępnymi dla każdego modelami. Podczas ich projektowania wzorowano się na obecnych już modelach, dlatego pomimo niższej ceny, zachowano wiele cech modeli z wyższej półki.

Lumia 520 ma być najbardziej przystępnym telefonem z systemem Windows Phone 8. Nowa Lumia może pochwalić się "poduszkowym" kształtem, dzięki czemu doskonale ma leżeć w dłoni, a dostępna będzie oczywiście w kilku różnych kolorach. Co ważne, tylne klapki będą wymienialne. Ekran o przekątnej 4 cali możemy obsługiwać również w rękawiczkach - coś świetnego!

520 wyposażona została w kamerę o rozdzielczości 5 megapikseli, a do jej wykonania wykorzystane zostały te same obiektywy, które znajdziemy we flagowym modelu 920. Pojawiły się także takie dodatki jak filtry oraz opcja utworzenia GIFu, który możemy udostępnić na Facebooku lub Twitterze.

Lumia 720 jest modelem przeznaczonym na rynki bez sieci LTE. Aparat korzysta z technologii Carl Zeiss, z której znana jest Nokia ze starszych modeli. Z przodu znalazła się kamera o rozdzielczości 1,3 megapiksela. 720 posiada ekran o przekątnej 4,3 cala o zaokrąglonym kształcie, który podobnie jak pozostałych modelach możemy obsługiwać w rękawiczkach, a nawet paznokciami. Cechować ma się także doskonały kontrastem - "czarne jest zawsze czarne". Obudowa telefonu jest typu unibody, lecz nie oznacza to braku slotu na karty microSD. Wewnątrz znajduje się taka sama bateria co w modelu 920 oraz wspierane jest ładowanie bezprzewodowe.

Cena Lumii 520 oscylować będzie w granicach 139 euro, zaś model 720 kosztować ma około 249 euro. Jak wspomnieliście w komentarzach są to bardzo atrakcyjne ceny, biorąc pod uwagę specyfikacje tych urządzeń (wszystkie ceny nie zawierają podatku). Niestety nie wiemy jeszcze jaka będzie ich polska cena, ponieważ Lumia 520 ma trafić na rynek europejski dopiero w drugim kwartale tego roku, podobnie jak Lumia 720. 

Obydwa modele dostępne są już na stronie producenta: Lumia 520, Lumia 720.


http://youtu.be/9SwdMx94qf0


http://youtu.be/qU3kZQt4KOM

Źródło grafiki: The Verge.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LumiaMWC2013