Felietony

Xperia Z kontra iPhone 5 - sprawdziliśmy który telefon nagrywa lepsze filmy

Grzegorz Marczak
Xperia Z kontra iPhone 5 - sprawdziliśmy który telefon nagrywa lepsze filmy
53

Xperię Z testujemy od jakiegoś czasu (a właściwie teraz intensywnie testuje ją Jan) o pierwszych wrażeniach związanych z zabawą tym telefonem mogliście już przeczytać na Antyweb a teraz pracujemy nad szerszą recenzją. Zanim ją jednak opublikujemy postanowiłem pokazać wam moje szybkie testy związane...

Xperię Z testujemy od jakiegoś czasu (a właściwie teraz intensywnie testuje ją Jan) o pierwszych wrażeniach związanych z zabawą tym telefonem mogliście już przeczytać na Antyweb a teraz pracujemy nad szerszą recenzją. Zanim ją jednak opublikujemy postanowiłem pokazać wam moje szybkie testy związane z nagrywaniem filmów tym telefonem i porównanie go do tego co potrafi iPhone 5.

Zanim jednak pokażę wam filmy słowo o tym co porównujemy. iPhone 5 wyposażony jest w 8-megapikselową kamerę iSight. Nagrywa wideo w rozdzielczości HD (1080p), do 30 klatek na sekundę. Kamera posiada autofocus funkcje stabilizacji wideo itp. Xperia Z która jest zdecydowanie nowocześniejszym telefonem, wyposażona jest w kamerę 12-megapikselową potrafiącą nagrywać filmy w rozdzielczości 1080p, również z HDR. Kamera posiada oczywiście autofocus oraz stabilizację obrazu.

Ja nagrywaliśmy? Wszystko na domyślnych ustawieniach, postanowiliśmy nagrać tę samą scenę jednocześnie dwoma telefonami trzymanymi w jednym ręku. Było z tych trochę ekwilibrystyki ale docelowo udało się utrzymać dwa spore telefony i jednocześnie nagrać materiał. Podkreślę jeszcze raz, wszystko na domyślnych ustawieniach jakie proponuje nam sprzęt zaraz po włączeniu kamery.

Oto film nagrany iPhone 5 (polecam obejrzeć w najwyższej rozdzielczości)

Oto film nagrany Xperia Z (polecam obejrzeć w najwyższej rozdzielczości)

Który telefon nagrał w tych warunkach lepszy film? Wnioski pozostawiam wam, choć myślę że nie będą inne niż moje. Pytanie jak ważna jest dla użytkownika kamera w aparacie? Moim zdaniem jest to jednak z głównych funkcji nowoczesnego smartphonów. Oczywiście nie najważniejsza i dla mnie jakość kamery nie determinuje który telefon wybiorę (za bardzo jestem przywiązany do platformy Apple) - ale z pewnością są tacy użytkownicy którzy się wahają i dla nich ten parametr może być kluczowy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

videoiphone 5xperia Z