Felietony

Nokia Lumia 920 - flagowy model Windows Phone 8 zaprezentowany!

Konrad Kozłowski
Nokia Lumia 920 - flagowy model Windows Phone 8 zaprezentowany!
54

Na trwającej właśnie konferencji w Nowym Jorku pierwszym zaprezentowanym nowym członkiem serii Lumia jest model 920. Najważniejszymi cechami są: aparat z 8-megapikselową matrycą wykorzystującą technologię PureView i PureMotionHD+, bezprzewodowe ładowanie, cała paczka aplikacji od Nokii i naturalnie...

Na trwającej właśnie konferencji w Nowym Jorku pierwszym zaprezentowanym nowym członkiem serii Lumia jest model 920. Najważniejszymi cechami są: aparat z 8-megapikselową matrycą wykorzystującą technologię PureView i PureMotionHD+, bezprzewodowe ładowanie, cała paczka aplikacji od Nokii i naturalnie Windows Phone 8.

Specyfikację modelu uzupełnia 4,5 calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 768, wykorzystujący technologię PureMotionHD+, dwurdzeniowy procesor 1.5GHz SnapDragon S4, moduł NFC oraz pojemna bateria - 2000mAh. Nokia niezwykle dumna jest z możliwości bezprzewodowego ładowania flagowego modelu z Windows Phone 8, czego efektem jest współpraca na przykład z siecią kawiarni, gdzie wyznaczone będą odpowiednie miejsca, w których podładowanie baterii w Nokii Lumia 920 będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek dotychczas.

Niestety w wyglądzie telefonu niewiele się zmieniło - wyraźna kontynuacja sprawdzonej bryły telefonu, która rozpoczęła się z modelem N9, a w serii Lumia, był to model 800. Czy całkiem nowe wnętrze będzie wystarczająco interesujące dla klientów? Być może, pewien jednak jestem tego, że wspominana już kilkukrotnie "ostatnia szansa" dla Nokii mogła rozpocząć swoje miejsc w historii właśnie dzisiaj.


http://youtu.be/V8_Z7_kJ3_g

Oficjalna strona modelu.

Źródło, foto.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

NokiaLumiaLumia 920