Felietony

Robi się ciekawie najpierw DaWanda a teraz Zalando zawitał do Polski

Grzegorz Marczak
Robi się ciekawie najpierw DaWanda a teraz Zalando zawitał do Polski
11

Zalando.pl już jest dostępne, także każdy kto ma ochotę może już teraz robić zakupy w Polskiej wersji niemieckiego butiku internetowego z ciuchami i obuwiem (darmowa dostawa, możliwość zwrotów itp) Ceny są wprawdzie średnio wysokie ale mamy w tym przypadku do czynienia z markowymi ciuchami więc racz...

Zalando.pl już jest dostępne, także każdy kto ma ochotę może już teraz robić zakupy w Polskiej wersji niemieckiego butiku internetowego z ciuchami i obuwiem (darmowa dostawa, możliwość zwrotów itp) Ceny są wprawdzie średnio wysokie ale mamy w tym przypadku do czynienia z markowymi ciuchami więc raczej nie należy spodziewać się koszulek po 29,99 PLN.

Zalando to ciekawy serwis, stworzy przez mistrzów kopiowania czyli braci Samwer. Sklep ten powstał jako kopia znanego i kochanego przez amerykanów Zappos i bardzo dynamicznie rozwija się w Europie. Oczywiście tak jak i w przypadku innych projektów bracia Samwer nie tylko zrobili kopię ale tez postarali się o dobrych inwestorów i o to aby Zalando stał się prawdziwym biznesem. W 2011 roku Zalando wygenerował ponad 500 milionów przychodu co przyznacie jest dobrym wynikiem.

Bracia Samwer mają też w portfolio rosyjski odpowiednik Zalando (stworzony przez ich Rocket Internet) o nazwie Lamoda.ru. Okazuje się, że kopia z kopii też spisuje się znakomicie, Lamoda.ru niedawno pozyskał pomiędzy 40 a 80 milionów dolarów od JP Morga.

Widać więc, że ciuchy i moda połączone z e-commerce to gorący "produkt" w Europie, nie tylko jeśli chodzi o klientów ale również o inwestorów którzy widzą w tej branży bardzo duży potencjał.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupe-commercemoda