Felietony

Historia Nokii w rewelacyjnej infografice

Konrad Kozłowski
Historia Nokii w rewelacyjnej infografice
19

Dzisiejszy wieczór będzie bardzo ważny dla historii firmy z Finlandii. Seria Lumia spotkała się z dość pozytywnymi opiniami, lecz umiarkowanie ciepłym przyjęciem na rynku. Czy dzisiejsze wydarzenie odwróci karty i udowodni, że Nokia jest w stanie powrócić na szczyt? W oczekiwaniu na konferencje przy...

Dzisiejszy wieczór będzie bardzo ważny dla historii firmy z Finlandii. Seria Lumia spotkała się z dość pozytywnymi opiniami, lecz umiarkowanie ciepłym przyjęciem na rynku. Czy dzisiejsze wydarzenie odwróci karty i udowodni, że Nokia jest w stanie powrócić na szczyt? W oczekiwaniu na konferencje przypomnijmy sobie po krótce historię fińskiego producenta i jego przełomowe produkty.

Na wyszczególnienie zasługują dwa punkty - otóż jednym z najbardziej rozpoznawalnych telefonów Nokii był model 8110, który swoją popularność zawdzięcza "roli" w filmie Matrix. Proszę zwrócić także uwagę na ostatni etap w nieokreślonej przyszłości - wprowadzenie elastycznych urządzeń, nad którymi z całą pewnością prace już trwają. Zdecydowanie jednak zabrakło mi w tym zestawieniu kultowego w naszym kraju modelu 3310, który co ciekawe do dzisiaj spotykany jest jeszcze na ulicach.

Doskonale pamiętam mój pierwszy telefon komórkowy - Nokia 3510i - z kolorowym ekranem! Któż dzisiaj pomyślałby o ekranie monochromatycznym w smartfonach, które zastępują odtwarzacze mp3, aparaty, kamery, tablet i laptopy? Na usta ciśnie się tylko stwierdzenia - "to były czasy" :)

A jak Nokia napisze dziś dalszy ciąg swojej historii?

Źródło, foto.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

NokiaNokia Lumia