Polska

Nocowanie.pl przejęte przez Wirtualną Polskę za 22 mln zł

Grzegorz Ułan
Nocowanie.pl przejęte przez Wirtualną Polskę za 22 mln zł
11

Dzisiejsza optymistyczna wiadomości o przejęciu przez polski DocPlanner hiszpańskiego serwisu do rezerwacji wizyt lekarskich Doctoralia.com, nie jest jedyną informacją w tym temacie.

Dostaliśmy właśnie wiadomość, że WP kontynuuje swój cykl przejęć. Po grudniowej dużej inwestycji, jaką było przejęcie portalu Wakacje.pl, przyszedł czas na inny serwis turystyczny Nocowanie.pl, pośredniczącym w wynajmowaniu miejsc noclegowych. Mówimy tu o zakupie 75% udziałów za kwotę 22 mln zł.

Portal nocowanie.pl w szczycie sezonu turystycznego odwiedza miesięcznie 2 mln użytkowników, więc będzie to spory zastrzyk w statystykach Grupy.

Jacek Świderski, Prezes Zarządu Wirtualna Polska Holding tak mówi o tej inwestycji:

Po grudniowej inwestycji w wakacje.pl uzupełniamy ofertę wyjazdów zagranicznych o segment podróży krajowych, gdzie polskim liderem jest, zrzeszający kilkadziesiąt tysięcy obiektów, serwis nocowanie.pl. Wirtualna Polska nie tylko umacnia swoją pozycję lidera na rynku e-commerce’u turystycznego, ale również zmniejsza ryzyko krótkoterminowych wahań przychodów z powodu zawirowań w turystyce zagranicznej. Dołącza do nas zespół ekspertów turystyki krajowej, który będziemy wspierać w dalszym wzroście, napędzanym zmieniającymi się nawykami zamawiania usług noclegowych przez Polaków.

Kamil Ruciński, Prezes Nocowanie.pl.:

Dzięki współpracy z Grupą Wirtualna Polska będziemy mogli dotrzeć do dużo szerszego grona użytkowników i zaproponować usługi na jeszcze wyższym poziomie. Znaczenie ma również możliwość współpracy z innymi serwisami e-commerce’owymi GWP, co pozwoli zarówno na wymianę know-how, jak i rozszerzenie oferty o nowe, wspólnie stworzone produkty.

Nie ulega wątpliwości, że ta i poprzednie inwestycje (nie wspomniałem jeszcze o pierwszej tegorocznej w TotalMoney.pl) pokazują, że Wirtualna Polska mocno walczy o pozycję lidera wśród polskich portali, rozszerzając zakres swoich serwisów o portale finansowe czy turystyczne. Onet będzie musiał teraz mocno przemyśleć swoją strategię, by nie obudzić się za niedługo ze statystykami już daleko za WP.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu