Gry

Nintendo pokazuje nowe gry na 3DS. A co ze Switchem, ja się pytam?!

Kamil Świtalski
Nintendo pokazuje nowe gry na 3DS. A co ze Switchem, ja się pytam?!
8

O północy mogliśmy na kanale Nintendo obejrzeć najświeższy Nintendo Direct, w którym to zapowiedziano zestaw nowych gier dla 3DSa i Switcha. Szkoda, że póki co na tę pierwszą konsolę ma znacznie więcej do zaoferowania.

Nowe gry na Nintendo 3DS

Zacznijmy zatem od 3DSa, którego posiadacze nie będą mogli narzekać na nudę. Coraz bliżej premiera Hey! Pikmin, spin-offu uwielbianej serii, który tym razem będzie... platformówką 2D. Ta zapowiedziana została na 28. lipca. Kiedy już jesteśmy przy spin-offach, to na turowe Monster Hunter Stories możemy liczyć jeszcze tej jesieni. Znacznie szybciej dostaniemy w swoje ręce Ever Oasis, intrygująco wyglądającą platformówkę 3D od Grezzo. W nią zagramy już 23. czerwca. Potwierdzono także zestaw DLC (i przepustkę sezonową) dla zmierzającego na 3DSa Fire Emblem Echoes. Wisienką na torcie wydała mi się jednak Miitopia, gra RPG na japońską modłę, w której to głównymi bohaterami są... awatary Mii.

Informacje o RPG Maker FES Culdcept Revolt nie są żadną nowością, ale firma potwierdziła to, co już od jakiegoś czasu wiemy od wydawcy. Gry trafią na nasz rynek, kolejno, 23. czerwca oraz 29. sierpnia. Poza tym firma powtórzyła zeszłoroczną tradycję i rozbroiła zestaw mini-gier z Kirby'ego, by zaoferować je jako osobne aplikacje. Kirby's Blowout Blastspodziewać możemy się jeszcze tego lata, zaś po Team Kirby Clash Deluxe można już udać się do eShopu. Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec wielkich obchodów 25-lecia marki...

https://www.youtube.com/watch?v=-g3VWOvlcGs&spfreload=10

Nowe gry na Nintendo Switch

Tutaj bardzo dużo zawodu. Może niekoniecznie dla tych, którzy siedzą wyłącznie w obozie Nintendo, ale cała reszta ma prawo poczuć się — delikatnie mówiąc — urażona. Bo na ten moment zapowiedzi konsoli wypadają, poza znanymi nam już tytułami na wyłączność, fatalnie.

https://www.youtube.com/watch?v=VIElAe6LflY&spfreload=10

Część Directa skupiająca się na Switchu rozpoczęły zapowiedzi tytułów, które już niebawem zawitają na konsole: Mario Kart 8 Deluxe (28. kwietnia), Ultra Street Fighter II: The Final Challengers (26 maja), ARMS (którego datę premiery nareszcie poznaliśmy — 16 czerwca). Od razu wybiegnę także w przyszłość i wspomnę Splatoon 2 (21. lipca)które dostanie nowe tryby, Amiibo. Niebawem mamy też doczekać się zapowiedzi nowych trybów oraz map.

To chyba tyle, jeżeli chodzi o największe premiery na Switcha (tak, też trudno mi w to uwierzyć). Jednak firma przypomniała / zapowiedziała także inny zestaw rozmaitości. Zestaw, w którym brakuje nowości i tytułów, za które kochamy Nintendo. Zestaw, gdzie znalazło się miejsce dla Payday 2. Jednego z najbardziej niespodziewanych odsmażanych kotletów, jakie pojawią się zimą w wersji ze wszystkimi DLC. Czuję się, jakbym zawitał do jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Rozsądnym zagraniem natomiast wydaje się być Minecraft (11. maja) na Switcha. Platforma idealnie się dlań sprawdzi. Poza tym to rzecz, która mimo lat na kraku wciąż świetnie się sprzedaje i nie pozwala się od siebie oderwać.

Poznaliśmy także nowe klasyki z NEO GEO (King of Fighters '99, Fatal Fury, Samurai Showdown IV) których możemy wypatrywać na konsolce. Nie zabraknie też przygód niebieskiego jeża SEGI w Sonic Mania (lato) oraz Sonic Forces (zima). Intrygująco wygląda Project Mekuru (i miejcie na uwadze, że to nazwa tymczasowa), gra akcji nastawiona na sieciowe współzawodnictwo, w których wysadzamy wrogów. Jednak nieco inaczej niż ma to miejsce w Bombermanie. Jednym tchem wyrzucę z siebie cały zestaw zmierzających portów gier, które już dobrze znamy z innych platform. Bo mimo że już kilka z nich wymieniłem wyżej, to był dopiero początek.

  • Fate/EXTELLA: The Umbral Star (25. lipca)
  • Disgaea 5 Complete (23 maja)
  • Puyo Puyo Tetris (25. kwietnia)
  • Monopoly (jesień)
  • Rayman Legends
  • Sine Mora EX (lato)
  • Battle Chaser: Nightwar
  • Namco Museum (lato)

Podsumowanie Nintendo Direct

Jak widać 3DS, mimo obaw, wciąż trzyma się fantastycznie. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o Switchu, którego lista gier na najbliższe miesiące — poza tytułami od Nintendo — napawa mnie dużym smutkiem. Bo większość z nich nie tylko ograłem i mam w swojej kolekcji, ale też mogę wskazać takie, które dostaliśmy w usługach abonamentowych na konkurencyjnych sprzętach już kawał czasu temu. To co, oby od E3?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Nintendo