Gry

5 gier strategicznych, w które bez kombinowania zagrasz na swoim Macu

Kamil Świtalski
5 gier strategicznych, w które bez kombinowania zagrasz na swoim Macu
5

Po wczorajszych kultowych, klasycznych, grach w które bez problemu zagramy na komputerach Apple nadszedł czas na kolejną porcję solidnych tytułów. Tym razem o pięciu produkcjach strategicznych, które dostępne są na Maca!

Civilization VI

Szósta odsłona kultowej serii, której początki sięgają 1991 roku. Od czasu pojawienia się pierwszej Civilization zmienił się nie tylko rynek gier, ale i wymagania graczy. Na szczęście Firaxis Games podołali oczekiwaniom graczy i oddali w ich ręce jedną z najwybitniejszych gier strategicznych. Rozbudowana mechanika, jeszcze większe przywiązanie do szczegółów. A co najważniejsze: to jedna z tych produkcji, która nie traktuje gracza jak głupka i potrafi naprawdę zajść za skórę. O czym zresztą pisał szerzej Tomasz w swojej recenzji Civilization VI.

Gdzie kupić Civilization VI na Maca? AppStore, Steam, Muve

City: Skylines

Gry w których budujemy miasta mają w sobie to coś, co nie pozwala się od nich oderwać. Jeżeli kiedykolwiek odważyliście się włączyć SimCity to doskonale wiecie, co mam na myśli. Niestety, wielki powrót marki przed kilkoma laty okazał się dość... ekmh, marny. Na szczęście chwilę później z odsieczą przyszło mu City: Skylines od Colossal Order. Bardzo udany mariaż gry strategiczno-ekonomicznej, w której twórcy oddali nam pod kontrolę ponad trzydzieści kilometrów kwadratowych do zarządzania. Z dbałością o infrastrukturę, rozmaite klasy społeczne zamieszkujące tamtejsze tereny i niekończące się korki. A jeżeli coś mieszkańcom się nie spodoba, to... bądźcie gotowi, że będą was o tym dość głośno informować. City: Skylines zgrabnie łączy znane motywy ze współczesnymi rozwiązaniami — co tworzy mieszankę, od której niesamowicie trudno jest się oderwać!

Gdzie kupić City: Skylines na Maca? Steam, Muve

Faster than Light

Subset Games serwując nam FTL wzięli nas z zaskoczenia. Pierwsze zapowiedzi wyglądały dość mgliście, a po premierze gracze z całego świata zasiedli do zabawy i... wciąż nie mogą się oderwać. Faster than Light to zręcznie wykonane połączenie gry strategicznej oraz rogue-like. Czyli gatunku, w którym permanentna śmierć jest na porządku dzienny, a chwila nieuwagi może nas kosztować wiele godzin zabawy. Co więcej — przez tamtejszą losowość, każde podejście do zabawy serwuje nam zupełnie inne wyzwania. Choć każdorazowo naszym zadaniem jest kierowanie załogą kosmicznego statku, która zajmuje się dostarczaniem informacji na temat Rebeliantów. Przygotujcie się na wiele podróży po układzie planetarnym i porażkę. Bo ta, chcąc czy nie, jest elementem FTL. Musimy nauczyć się myśleć kilka kroków naprzód i dobrze szacować ryzyko, bo czasami walka może nie być warta świeczki. O czym więcej przeczytacie w archiwalnej recenzji Faster Than Light Kamila.

Gdzie kupić Faster than Light na Maca? GOG, Steam

Homeworld Remastered Collection

Strategie mają to do siebie, że ich mechanika — jeżeli jest dobrze zaprojektowana — po latach pozostaje równie świeżą, co w dniu premiery. Idealnym przykładem są gry Blizzarda, ale Homeworld nie pozostaje w tej kwestii w tyle. Za odświeżoną edycję zawierającą Homeworld oraz Homeworld 2 odpowiada Gearbox i muszę przyznać, że wykonali kawał świetnej roboty. Jeżeli nigdy nie mieliście przyjemności grać w Homeworld, to należy wam się kilka słów wyjaśnienia. Jest to seria kosmicznych strategii czasu rzeczywistego. Pierwsza odsłona jako jedna z pierwszych przedstawicieli gatunku wkroczyła w erę 3D. Historia Kushanów trzyma w napięciu, a zmaganie się z kolejnymi napotykanymi przeciwnikami i ciągle kurczącą się liczbą surowców nie jest łatwe. Ale pozytywne zakończenie misji, uwierzcie na słowo, daje od groma satysfakcji!

Gdzie kupić Homeworld Remastered Collection na Maca? AppStore, Steam

Zobacz też: Najlepsze gry strategiczne

StarCraft 2

Pisząc o grach strategicznych nie można nigdy przejść obojętnie obok propozycji Blizzarda. StarCraft 2, a właściwie cała trylogia (podstawka + oba rozszerzenia) to już klasyka. Osadzone w klimatach science-fiction, odbywające się w czasie rzeczywistym walki to rzecz, która od dnia swej premiery rozpala wyobraźnię graczy. Podobnie jak w pierwszej części — tutaj również przygotujcie się na spotkania pierwszego stopnia z protossami, terranami oraz zorgami. Zarówno w kampanii dla jednego gracza, jak i trybie wieloosobowym, wszystkie pojedynki toczą się w czasie rzeczywistym, nie zabrakło także miejsca dla elementów zręcznościowych. Idealnie wyważony balans, wiele wyzwań i bardzo aktywna społeczność sprawiają, ze niesamowicie trudno jest się od tej gry oderwać. Co tu dużo mówić — to klasyka w najlepszym wydaniu!

Gdzie kupić StarCraft 2 na Maca? BattleNet, CDP.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MacbookMacmacososxstrategie