Ciekawostki technologiczne

Najeżone technologią buty z "Powrotu do przyszłości", które wiążą się same. Znamy już cenę!

Kamil Świtalski
Najeżone technologią buty z "Powrotu do przyszłości", które wiążą się same. Znamy już cenę!
9

Samowiążące się buty, jak z te z ulubionego filmu dzieciństwa? Nike zaprezentował już odpowiednie rozwiązanie. Ale już w przyszłym roku na rynek ma trafić nowy model: z udoskonaloną technologią i mniej zaporową ceną.

Kto oglądał "Powrót do przyszłości" prawdopodobnie wielokrotnie marzył o butach z technologiami jak te, które miał szczęście nosić Marty McFly. Zawiązywały się same i rozbudzały wyobraźnię. Przywykliśmy jednak do tego, że to tylko film i nic takiego się nie wydarzy... i faktycznie, w latach 90. było to poza naszym zasięgiem.  Ale dwa lata temu coś się w sprawie ruszyło — Nike zaprezentowało obuwie HyperAdapt. Rozwiązanie to jednak było na tyle kosztowne, że wszystko traktować trzeba było co najwyżej w kategoriach ciekawostki. Jeżeli jednak chcielibyście mieć taki gadżet, to mam dla was dobrą wiadomość — już w przyszłym roku model samowiążących butów Nike trafi do sprzedaży i... nie będzie kosztował fortuny.

Samowiążące buty Nike trafią na rynek w przyszłym roku

Na kwartalnym spotkaniu, prezes Nike ogłosił że już w przyszłym roku do sprzedaży trafi nowe obuwie koszykarskie z udoskonaloną technologią samowiążącą, która będzie nie tylko lżejsza, ale też będzie w stanie lepiej dopasowywać się do stopy. Produkt ma trafić na rynek wiosną — i jeżeli wierzyć dotychczasowym zapowiedziom, nie będziemy musieli zapłacić za nie fortuny. No, a przynajmniej, jeżeli spojrzymy na tę kwotę przez pryzmat kolekcjonerów sneakersów. Obuwie ma kosztować około 350 dolarów — na tę chwilę nie wiemy jeszcze nic na temat jego dostępności.

Trudno mi jeszcze traktować zapowiedziane buty Nike w innych kategoriach, niż gadżet. Mimo wszystko to jeden z tych, obok którego trudno będzie przejść obojętnie. Jako dziecko wychowane na Powrocie do przyszłości prawdopodobnie będę bacznie obserwował jej dalszy rozwój. Kto wie, może niebawem się upowszechni i trafi także do nieco tańszych produktów?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu