Google

Kevin już nie jest sam w domu, dołączył do niego Asystent Google

KK
Konrad Kozłowski
20

Czy Google stworzyło reklamę z myślą o Polakach? To oczywiście trochę naciągana teoria, ale skoro w centrum wydarzeń znajduje się Kevin (sam w domu), któremu wtóruje Asystent Google (wkrótce w Polsce), to co innego miałbym sobie pomyśleć?

Kevin sam w domu to film-tradycja dla polskich widzów i w wielu zakątkach świata po prostu nie potrafią zrozumieć fenomenu tej produkcji w naszym kraju. Coroczna emisja w telewizji Polsat, czy to w Wigilię czy Boże Narodzenie, to znak rozpoznawczy polskich świąt. Przesadzam? A pamiętacie te petycje w celu przywrócenia Kevina samego w domu do świątecznej ramówki, gdy kilka lat temu podjęto decyzję o rezygnacji z filmu...?

W tym roku, zgodnie z tradycją, o godzinie 20:00 w Wigilię, Kevin sam w domu zostanie wyemitowany na Polsacie, ale jeśli jesteście ciekawi, co słychać u niego te 28 lat później, to wystarczy, że zerkniecie na YouTube, bo tam zadebiutowała właśnie nowa reklama Asystenta Google, który wielkimi krokami zmierza do Polski. W rolach głównych występują: Macaulay Culkin (mający dziś 38 lat, zaledwie 10-latek w trakcie kręcenia filmu), Google Home Hub, Google Home mini i smartfon Pixel 3 XL.

Kevin powraca, ale nie jestem sam w domu - świetna reklama Asystenta Google

https://www.youtube.com/watch?v=xKYABI-dGEA

Google postanowiło odtworzyć kilka kultowych scen z filmu, lecz w nowej aranżacji, gdzie Kevin nie musi sobie radzić ze wszystkim sam - pomaga mu Asystent Google. Klip trwa zaledwie minutę, ale ogląda się go znakomicie - nie zabrakło domu McCalisterów, ujęcia przed lustrem, złowieszczego pieca, makaronu z serem, skakania po łóżku (zbliżający się do czterdziestki Culkin ma już problemy z plecami od tej zabawy), dostawcy pizzy (którego podgląda dzięki nowoczesnemu dzwonkowi i ekranowi w Home Hub), czarno-białego filmu Angels with Filthy Souls, który powstał specjalnie do użycia go w produkcji, a także tego najważniejszego zawołania: mamo?

Czytaj też: Nowy rok rozpoczniemy z przytupem – Asystent Google po polsku w styczniu 2019

Za oknami czają się mokrzy bandyci, ale Kevin świetnie poradzi sobie z tą sytuacją, z małą pomocą Asystenta Google. Świetnie wymieszano sceny z filmu, z tymi nakręconymi teraz i choć jest to tylko reklama usługi oraz produktu, to ogląda się ją z niemałą przyjemnością.

Pamiętajcie, Kevin sam w domu, Wigilia, 20:00, Polsat.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu