Microsoft

Niewielki trik pozwala na włączenie aktualizacji dla Windows XP

Konrad Kozłowski
Niewielki trik pozwala na włączenie aktualizacji dla Windows XP
33

Można by rzec, że z wielką pompą Microsoft zakończył oficjalne wsparcie dla systemu Windows XP. Ten dwunastoletni produkt stał się najpierw legendą, a później zmorą firmy, ponieważ tysiące użytkowników nadal nie zdecydowało się na upgrade do nowszej wersji. Wygląda jednak to, że niewielka zmiana w r...

Można by rzec, że z wielką pompą Microsoft zakończył oficjalne wsparcie dla systemu Windows XP. Ten dwunastoletni produkt stał się najpierw legendą, a później zmorą firmy, ponieważ tysiące użytkowników nadal nie zdecydowało się na upgrade do nowszej wersji. Wygląda jednak to, że niewielka zmiana w rejestrze systemu wystarczy, by XP nadal otrzymywał aktualizacje.

Nie wiemy jak długo zajmie Microsoftowi załatanie tej dziury, o ile w ogóle sie na to zdecyduje. Wydaje mi się, że w przypadku powiększającego się zainteresowania tą metodą nie będzie miał wyboru. Na obecną chwilę możecie jednak spróbować utworzyć plik z rozszerzeniem *.reg i poniższą treścią:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady] "Installed"=dword:00000001

Po jego otwarciu i zaktualizowaniu rejestru, aplikacja Windows Update powinna Was niedługo poinformować o dostępności aktualizacji dla Waszego systemu. Dzieje się tak, ponieważ zmiana w rejestrze powoduje rozpoznawanie Waszej maszyny, jako urządzenia z systemem WEPOS (Windows Embedded Point of Service) i Windows POSReady 2009. Jak już mówiłem, ciężko jest określić do którego momentu powyższa metoda będzie skuteczna. Pomimo tego, warto wziąć pod uwagę wszechobecne ostrzeżenia i jeżeli nadal jesteście użytkownikami systemu Windows XP powinniście pomyśleć o wybraniu nowszej wersji lub zmianie platformy.

Powyższe działania podejmujecie na własne ryzyko. Nie ponosimy odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek problemów związanych z powyższym działaniem.

Źródło: betanews. Grafika.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu