Mobile

TVN daje teraz nielimitowany dostęp do internetu na telefonie w zamian za oglądanie reklam

Grzegorz Ułan
TVN daje teraz nielimitowany dostęp do internetu na telefonie w zamian za oglądanie reklam
37

Od początku grudnia TVN we współpracy z firmą MOBEN udostępnia aplikację mobilną na Androida o nazwie WebHop, dzięki której można korzystać z internetu mobilnego za darmo w zamian za oglądanie reklam. To była pierwsza faza testów usługi z ograniczeniem transferu danych do 100 MB dziennie. Testy chyba się udały (lub właśnie nie), bo dziś TVN poinformował, że uruchamia drugą fazę, w której znoszą limit.

O szczegółach tej usługi w aplikacji WebHop informowałem Was w grudniu w osobnym wpisie, podobnie to działa zresztą jak opisywany jeszcze wcześniej Buckshee

W dużym skrócie, wystarczy mieć aktywną kartę SIM u jednego z operatorów Orange, Plus, Play i T-Mobile, zainstalować aplikację WebHop z Google Play i korzystać z sieci bez limitu danych.

Reklamy wyświetlają się w postaci wyskakujących plansz na cały ekran lub wideo w określonych odstępach czasu przez 5 do 30 sekund. Jak często? Na stronie podawany jest przykład filmu na YouTube przy rozdzielczości 240p, podczas jego oglądania reklamy będą pojawiać się co 10 minut. Nie ma limitu danych, chyba, że ktoś zużywa więcej transferu niż średnie zwyczajowe zużycie na telefonach komórkowych w Polsce, wtedy prędkość transferu danych jest znacząco obniżana. Przy normalnym korzystaniu prędkość tego internetu ustalono na 5 Mb/s.

Strona główna WebHop.
Aplikacja mobilna do pobrania z Google Play.

Źródło: inf. prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu