Telekomy

Czy da się korzystać z darmowego internetu mobilnego w Orange, Plus i T-Mobile?

Grzegorz Ułan
Czy da się korzystać z darmowego internetu mobilnego w Orange, Plus i T-Mobile?
72

Już trzech operatorów przystąpiło do programu Buckshee, gdzie w zamian za wyświetlanie reklam możemy korzystać z darmowego dostępu do sieci na smartfonach. Trwają jeszcze rozmowy z Play i niedługo już u wszystkich operatorów będziemy mogli skorzystać z tej opcji.

Na początek pytanie, po co? Dzisiejsze oferty telekomów obfitują w pakiety już z dość dużymi paczkami danych, które powinny wystarczyć na dość swobodne korzystanie z dostępu do sieci w smartfonach, bez takich niedogodności, jak dodatkowe reklamy.

Jeśli należysz do tej grupy osób, możesz spokojnie odpuścić sobie ten program. Jeśli natomiast zdarza ci się czasem wpadać w „lejek”, Buckshee będzie jak znalazł, jest zdecydowanie lepszy, szybszy i da się z nim korzystać z dostępu do sieci.

Do tego, to tylko jedna dodatkowa mała aplikacja, którą możesz szybko włączyć w potrzebie i wyłączyć, gdy wraca już normalny transfer danych. Buckshee po uruchomieniu tworzy połączenie VPN, informowani jesteśmy o tym ikoną kluczyka, po jej pojawieniu możemy zacząć korzystać z dostępu do sieci bez opłat.

Reklamy pojawiają się, co jakiś czas, w zależności od czasu korzystania i zużytego transferu. Korzystanie z przeglądarki jest mocno uciążliwe, praktycznie się nie da, gdyż podczas czytania jakiegoś artykułu wyskakuje nagle paczka reklam wewnątrz nowego okna i czasem trzeba ubić przeglądarkę, by pozbyć się tego okna.

Więc do czego się nada? Do grania w gry wymagające dostępu do sieci, korzystania z komunikatorów i do słuchania radia internetowego czy Spotify. Sprawdzałem obie ostatnie opcje, wszystko działa bez zarzutu, nic nie przycina i co najważniejsze nie rozłącza sieci, przy wyłączonym ekranie.

Oczywiście są jakieś ograniczenia, czyli dzienne limity danych, ale ustalane są dynamicznie, w zależności od liczby sponsorów. Z chwilą przystąpienia ostatniego z operatorów, twórcy programu zapowiadają akcję promocyjną na większą skalę, więc można liczyć, że i sponsorów z czasem przybędzie.

No i trzeba brać pod uwagę, fakt, że ten darmowy dostęp, nie zastąpi nam normalnego i płatnego transferu danych, ale może służyć jedynie jako koło ratunkowe, właśnie gdy wpadamy w „lejek”. Co jeszcze ważne, z Buckshee można korzystać nawet, gdy nie mamy środków na koncie, wystarczy mieć ważne połączenia wychodzące. Ja testowałem ten program, będąc w nju mobile, więc i submarki innych operatorów powinny działać.

Program dostępny jest do pobrania z Google Play.

Foto Image of young female using cellular phone via Shutterstock.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile