Polska

W niedziele wolne od handlu Szopi.pl dostarcza zakupy z Biedronek przy dworcach kolejowych

Grzegorz Ułan
W niedziele wolne od handlu Szopi.pl dostarcza zakupy z Biedronek przy dworcach kolejowych
34

Można powiedzieć, że właściciele Biedronki mieli nosa decydując się na lokalizowanie swoich sklepów przy dworcach kolejowych, bo w takich lokalizacjach możliwy jest handel w niedzielę wolne od handlu. W samej Warszawie jest takich sklepów dwa, na dworcu Warszawa Wschodnia i Centralna. Z podesłanych informacji przez Szopi.pl wynika, że Polacy nie zrezygnowali ze składania zamówień w niedziele i to z tych sklepów najczęściej są one realizowane, choć z wydłużonym czasem oczekiwania na dostarczenie zakupów do domu.

Odnotowali również wzrost zamówień o 30% w piątki i w soboty. Zbigniew Płuciennik, CEO i twórca Szopi.pl:

Zdawaliśmy sobie sprawę, że zakaz handlu w niedzielę będzie miał wpływ na naszą działalność na kilka sposobów. Nie będziemy mogli dostarczać zakupów w niedzielę ze sklepów objętych zakazem, ponieważ będą zamknięte. Nadal możemy jednak zapewniać dostawy z miejsc, które są otwarte, choć zawęża to oferowany asortyment.

Jednocześnie takie niedzielne zakupy wyraźnie nastawione są na artykuły pierwszej potrzeby, takie jak pieczywo, masło, ser, mleko, śmietanę czy owoce, które zapomniało się kupić przed niedzielą, tak więc i sam koszyk zakupowy jest mniejszy o 50% niż tradycyjny. Ustawa o zakazie handlu w wybrane niedziele nie zabrania dostarczania zakupów w domu w te dni, dlatego na Szopi.pl nadal możemy składać zamówienia ze sklepów, które są w te dni otwarte, należą do nich sklepy Biedronka zlokalizowane przy dworcach kolejowych.

Marek Noster, współtwórca Szopi.pl:

Obecnie dostarczamy zakupy z Biedronek zlokalizowanych przy dworcach kolejowych. W związku z tym, że jest ich niewiele, trzeba liczyć się z dłuższym czasem dostawy, gdyż szoperzy muszą pokonać większe odległości. Dodatkowo w sobotę pracujemy dłużej i zamówienia realizujemy już od 9:00 do 22:00. Co ciekawe zaobserwowaliśmy wzmożony ruch w piątek, sobotę i poniedziałek. Zwłaszcza piątek i sobota są mocno oblegane. W tych dniach odnotowujemy wzrost zleceń o około 30 proc.

Najbliższa wolna niedziela od handlu to ta w najbliższy weekend, czyli 8 kwietnia, następne 15 i 22 kwietnia, tak więc w kwietniu tylko w ostatnią niedzielę 29 kwietnia zrobimy zakupy bez przeszkód.

Źródło: inf. prasowa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu