Mobile

Niedziele wolne od handlu, czy do tego też potrzebujemy aplikacji?

Grzegorz Ułan
Niedziele wolne od handlu, czy do tego też potrzebujemy aplikacji?
10

Za nami dopiero pierwsza niedziela wolna od handlu, a już mamy na to aplikację, a dokładniej narzędzie, które ma zniwelować niedogodności związane z wprowadzeniem wybranych niedziel jako wolnych od handlu.

Niedziele wolne od handlu to aplikacja mobilna na Androida, dzięki której możemy sprawdzić, w które dokładnie niedziele nie zrobimy zakupów w centrach handlowych.

Co więcej, możemy ustawić w niej przypomnienie, które w dowolnym terminie powiadomi nas, że na przykład następnego dnia nie zrobimy zakupów, i że warto pomyśleć o tym już w danym dniu. Dni wolne od handlu zaznaczone są w kolorze czerwonym, natomiast dni z tylko czerwoną obwódką, to dni ze skróconym czasem otwarcia sklepów do godziny 14. Widać to w przypadku Wielkiej Soboty czy Wigilii.

Dodatkowo twórcy aplikacji zadbali, by można było te dni zsynchronizować z Google Kalendarzem, wystarczy dodać nowy kalendarz na naszym koncie w postaci adresu - https://goo.gl/hSHpDb.

Zbytek? Powiem tak, wczoraj sam się udałem na zakupy, bo czegoś zapomniałem kupić w sobotę, ale miałem tego pełną świadomość, że większość sklepów będzie zamknięta, bo media o tym huczą codziennie. Niemniej w dalszej perspektywie, kiedy temat przycichnie, może okazać się pomocne. Tak naprawdę do końca nie wiem, jak to ma działać, wiem, że mają być dwie niedziele w miesiącu wolne, ale sprawa się komplikuje, jak wchodzą święta w danym miesiącu. Tak więc, prawdopodobnie przed każdą niedzielą będę musiał sprawdzać w sieci, czy akurat teraz będzie wszystko pootwierane. Aplikacja to tylko ułatwi.

Znalezione na DobreProgramy/Aplikacja Niedziele wolne od handlu do pobrania w Google Play.

Photo: ArturVerkhovetskiy/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu