Mobile

Niedziele wolne od handlu, czy do tego też potrzebujemy aplikacji?

GU
Grzegorz Ułan
10

Za nami dopiero pierwsza niedziela wolna od handlu, a już mamy na to aplikację, a dokładniej narzędzie, które ma zniwelować niedogodności związane z wprowadzeniem wybranych niedziel jako wolnych od handlu.

Niedziele wolne od handlu to aplikacja mobilna na Androida, dzięki której możemy sprawdzić, w które dokładnie niedziele nie zrobimy zakupów w centrach handlowych.

Co więcej, możemy ustawić w niej przypomnienie, które w dowolnym terminie powiadomi nas, że na przykład następnego dnia nie zrobimy zakupów, i że warto pomyśleć o tym już w danym dniu. Dni wolne od handlu zaznaczone są w kolorze czerwonym, natomiast dni z tylko czerwoną obwódką, to dni ze skróconym czasem otwarcia sklepów do godziny 14. Widać to w przypadku Wielkiej Soboty czy Wigilii.

Dodatkowo twórcy aplikacji zadbali, by można było te dni zsynchronizować z Google Kalendarzem, wystarczy dodać nowy kalendarz na naszym koncie w postaci adresu - https://goo.gl/hSHpDb.

Zbytek? Powiem tak, wczoraj sam się udałem na zakupy, bo czegoś zapomniałem kupić w sobotę, ale miałem tego pełną świadomość, że większość sklepów będzie zamknięta, bo media o tym huczą codziennie. Niemniej w dalszej perspektywie, kiedy temat przycichnie, może okazać się pomocne. Tak naprawdę do końca nie wiem, jak to ma działać, wiem, że mają być dwie niedziele w miesiącu wolne, ale sprawa się komplikuje, jak wchodzą święta w danym miesiącu. Tak więc, prawdopodobnie przed każdą niedzielą będę musiał sprawdzać w sieci, czy akurat teraz będzie wszystko pootwierane. Aplikacja to tylko ułatwi.

Znalezione na DobreProgramy/Aplikacja Niedziele wolne od handlu do pobrania w Google Play.

Photo: ArturVerkhovetskiy/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu