Netflix

Nie wiesz co obejrzeć? Netflix wybierze za Ciebie - nowa funkcja już w Polsce!

Konrad Kozłowski
13

Wcześniej testowo, później nieco bardziej odważnie i szerzej, a teraz już oficjalnie. Netflix wprowadza przycisk "Odtwórz losowo" u wszystkich użytkowników. Niezdecydowani nareszcie mogą oglądać spokojnie.

Niestety, bańka Netfliksa to prawdziwa sprawa. Na pewno zauważyliście, że wśród polecanych treści w kółko widujecie te same, a odstępstwa od normy nie zawsze Wam przypadają do gustu. Wtedy poleciłbym skierowanie się do zewnętrznych serwisów, gdzie bez problemu znajdziecie filtrowane i sortowane treści z Netfliksa (i nie tylko), dzięki czemu nie będą pod uwagę brane Wasze upodobania, co niejednokrotnie odcina nas od ciekawych materiałów. Zanim Netflix znajdzie na to receptę, dzisiaj przybywa z wybawieniem w innej kwestii.

Jak długo szukacie filmu lub serialu do obejrzenia na Netflix?

Jak często zdarza Wam się spędzić kilka, kilkanaście, a może i kilkadziesiąt minut przed telewizorem (lub innym ekranem) wybierają serial lub film na wieczór? Mimo, że moje listy zaległości oraz premier cały czas pękają w szwach, to wskazanie na ten jeden, konkretny tytuł bywa nie raz bardzo trudne.

Netflix zapowiada 30 nowych filmów na lato – jest na co czekać?

Coś jest za długie, za krótkie, za spokojne, za dynamiczne, za bardzo angażujące i wymagające - lista przeciwskazań jest równie obszerna, dlatego zamiast po prostu rozpocząć seans wpatruję się w ekran i przeklikuję katalog Netfliksa licząc, że w którymś momencie coś mnie po prostu oświeci.

Od dzisiaj taki efekt ma nam zapewnić funkcja "Odtwórz losowo", która za nas wybiera następny odcinek oglądanego serialu, nowy serial albo film. Co ciekawe, w głównej mierze opiera się ona właśnie na tym, co widzieliśmy do tej pory lub co może nas zainteresować.

Sailor Moon Eternal – najnowszy film serii „Czarodziejka z Księżyca” w czerwcu na Netflix

Nie są to do końca losowe tytuły i pod uwagę nie są brane wszystkie materiały na Netfliksie, co też zapobiega uruchomieniu odtwarzania całkowicie przypadkowego filmu czy serialu. Z jednej strony dostajemy pewne zabezpieczenie, a z drugiej ograniczenie. Sami zdecydujecie, czy będzie to dla Was pomocne.

'Odtwórz losowo' pojawia się na Netflix

Netflix zmaga się z tym problemem od dawna i nic dziwnego, że stale próbuje znaleźć na to receptę. Firma dysponuje dokładnymi danymi i na pewno docierają do nich sygnały o braku zdecydowania wśród widzów. Odpowiedzią, co ciekawe, jest nie tylko opcja "Odtwórz losowo", ale także kanał linearny, który testowany był we Francji.

Sporo akcji i nowości w maju na Netflix – oto lista nadchodzących premier!

Nie wiemy, czy ten eksperyment jeszcze trwa i czy będzie wdrożony szerzej, ale zgodnie z zapowiedzią w okolicach poprzednich wyników kwartalnych od dzisiaj wszyscy będziemy mogli oddać się algorytmom Netfliksa, które wybiorą za nas film lub serial do obejrzenia. Oczywiście nie jesteśmy przywiązani do pierwszego wyboru, czynność można powtórzyć, jeśli pierwotna propozycja nie przypadnie Wam do gustu.

Nie znalazłem się do tej pory wśród osób, które dysponowały tą funkcją, dlatego jestem bardzo ciekaw tego, jak będzie działać i czy będzie tak skuteczna, jak mam na to nadzieję. Czasami zdarza mi się nawet uruchomić aplikację Netfliksa na smart TV z celem obejrzenia konkretnego materiału, ale mnogość zajawek i miniaturek sprawia, że pragnę szybciutko przejrzeć, co nowego się pojawiło w ostatnim czasie i zamiast oglądać po prostu przeklikuję się przez bibliotekę usługi. Może niedługo przestanę. Właśnie dzięki funkcji "Odtwórz losowo".

Potęga Netfliksa wyhamowała, ale te seriale biją rekordy oglądalności

Czy nowość już się u Was pojawiła? Korzystaliście z niej? Jak ją oceniacie? Jeśli dopiero się u Was pojawia, to znajdziecie ją na widoku wyboru profilu, a także w menu bocznym po lewej stronie ekranu. Najwcześniej zauważycie ją ok. godziny 18:00.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu