Podcast Antyweb Po Godzinach

Nie przestaniemy chodzić do kina z tak wielu powodów

KK
Konrad Kozłowski
19

Wiele z seansów, na których byłem w ostatnim czasie, cieszyło się sporą frekwencją. Ale moje obserwacje, to tylko zwrócenie uwagi na część, ułamek branży, a jak jest naprawdę? Czy kina pozostaną niezagrożone?

Jesienny repertuar w kinach to duże nowości prawie każdego tygodnia. Jak nie James Bond, to Diuna, a później hity Marvela. Nie brakuje też mniejszych premier. Czy pełne sale to tymczasowe zjawisko? Albo efekt braku kina przez tyle miesięcy z powodu lockdownu? O reakcje społeczeństwa na tę wyjątkową sytuację, ale nie tylko o to, pytam socjologa dr Tomasza Sobierajskiego, ekspert kampanii Multikina „Zatrać się w niezwykłych opowieściach”.

Ile wytrzymasz bez powiadomień i social mediów?

Jakiś czas temu opisałem tę akcję - przed każdym seansem emitowany jest klip, w którym wytykane są praktykowane przez wielu sposoby oglądania filmów. Przeglądanie social mediów, gdy film odtwarzany jest na TV, streamowanie treści na laptopie, oglądanie filmu na telefonie w trakcie wykonywania innych czynności i kilka innych. Głos Fisza proponuje coś innego - ciszę od powiadomień, polubień, komentarzy i newsów przez 2 godziny w kinie, gdzie można zatracić się w historii.

Klip był więc przyczynkiem do naszej dyskusji, w której znacznie szerzej omówiliśmy zachowania widzów, rozmawiamy o przyszłości kin pod względem technologicznym i społecznym, a także komentujemy nie dzielącą streaming i kina przepaść, bo przecież to ta sama branża, firmy, ludzie i studia. Życzę miłego słuchania.

Nie przestaniemy chodzić do kina z tak wielu powodów

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu