7

Nexus 6 od Motoroli będzie phabletem

Nowe Nexusy coraz bliżej, co tylko potwierdzają kolejne przecieki. O nowym tablecie pisaliśmy kilka dni temu, za jego produkcją ma stać HTC, dla którego będzie to powrót na rynek tabletów. Jeżeli jednak chodzi o nowy smartfon z logiem Nexus, to Motorola już coś wie na ten temat. Jakiś czas temu pojawiały się już plotki i […]

Nowe Nexusy coraz bliżej, co tylko potwierdzają kolejne przecieki. O nowym tablecie pisaliśmy kilka dni temu, za jego produkcją ma stać HTC, dla którego będzie to powrót na rynek tabletów. Jeżeli jednak chodzi o nowy smartfon z logiem Nexus, to Motorola już coś wie na ten temat.

Jakiś czas temu pojawiały się już plotki i pierwsze przecieki na temat nadchodzącego nowego Nexusa, a dziś obraz tego urządzenia staje się coraz bardziej konkretny. Wiemy, że za Nexusem 6 stać będzie Motorola. Nazwa kodowa urządzenia to Motorola Shamu i tak naprawdę nie będzie to kolejny smartfon, lecz tak właściwie tablet. Wszystko wskazuje bowiem na to, że przekątna ekranu urządzenia wynosić będzie 5,92 cala, a rozdzielczość wyświetlacza to 1440p (2560 na 1440 pikseli.

Ponadto według informacji uzyskanych przez 9to5Google wewnątrz nowego Nexusa znajdzie się procesor Snapdragon 805, aż 3GB pamięci RAM i 32GB pamięci wbudowanej. Wygląd Nexusa 6 ma być inspirowany ostatnimi dokonaniami Motoroli – Moto X, Moto G i Moto E – co oznacza, że najprawdopodobniej na przednim panelu urządzenia znajdą się te dwie „skazy” rujnujące w mojej ocenie spokojny i elegancki design telefonów tej firmy.

Dlaczego Nexus 6 nie będzie bezpośrednim następcą Nexusa 5? „Piątka” jest nadal bardzo dobrym smartfonem, nieodstającym od liderów konkurencji na tyle, by zaistniała potrzeba jego jak najszybszej aktualizacji. Za to rynek phabletów rośnie w oczach, a swoją cegiełkę do tego zjawiska dołożyło także Apple prezentując iPhone’a 6 Plus z ekranem 5,5 cala. Kiedy mamy oficjalnie poznać Nexusa 6? Mówi się o premierze w okolicach października, by w listopadzie trafił do sprzedaży. Naturalnie zbliżając się do tego okresu powinniśmy poznwawać kolejne fakty na temat nowości od Google, Motoroli i HTC.