Google

Nexus 5 2015 może zabrać Galaxy S6 pozycję najpotężniejszego telefonu na świecie

Jakub Szczęsny
Nexus 5 2015 może zabrać Galaxy S6 pozycję najpotężniejszego telefonu na świecie
65

Nexus "wraca do korzeni" i w tym roku ma pojawić się referencyjne urządzenie Google stworzone przez LG. Przyznam szczerze, że Nexusy od LG właśnie najbardziej przypadły mi do gustu. Zawsze uwielbiałem pracę na Neusie 4 oraz 5, dla mnie są one wzorem dobrego urządzenia z robocikiem na pokładzie. Niek...

Nexus "wraca do korzeni" i w tym roku ma pojawić się referencyjne urządzenie Google stworzone przez LG. Przyznam szczerze, że Nexusy od LG właśnie najbardziej przypadły mi do gustu. Zawsze uwielbiałem pracę na Neusie 4 oraz 5, dla mnie są one wzorem dobrego urządzenia z robocikiem na pokładzie. Niekoniecznie jestem fanem nakładek producenckich, wiele przykładów dobitnie wskazało, że dzięki temu więcej można zepsuć, niż naprawić.

Najnowsze doniesienia wskazują już nie tylko na to, że takie urządzenie się pojawi. Zastanawia również to, jak Nexus radzi sobie w benchmarku AnTuTu - wygląda na to, że gdy tylko zostanie ono zaprezentowane, zepchnie Samsunga Galaxy S6 z pozycji najwydajniejszego smartfona na świecie. W ogólnym teście AnTuTu tegoroczny Nexus 5 otrzymał aż 85 530 punktów. Co więcej, Galaxy S6 osiąga wynik o 15 000 gorszy.

I choć w tym momencie nijak nie można udowodnić prawdziwości tych danych z benchmarku - nie pojawiły się one w bazie AnTuTu, to można sądzić, że jest coś na rzeczy. Ponadto, może się okazać, że za kilka dni wynik ten zostanie jednak umieszczony w bazie i wtedy otrzymamy jednoznaczne potwierdzenie potęgi kolejnego urządzenia powstałego na mocy współpracy Google oraz LG.

Tomasz pisał dzisiaj o tym, że Nexus od Huawei, specjalnie stworzony na chiński rynek sklep z aplikacjami będzie dobrym, ponownym wejściem w Chiny. Wygląda zatem na to, że tegoroczna seria Nexus w każdym calu będzie wyjątkowa - "piątka" okaże się być potężniejsza od smartfona Samsunga, natomiast pod względem strategicznym pozwoli Google na pogrożenie palcem Apple, które w Chinach radzi sobie naprawdę dobrze.

Tegoroczny Nexus od LG ma zawierać w sobie Snapdragon 820 pracującego wespół z 3 GB pamięci RAM. Do wyświetlania treści posłużyć ma rozsądny ekran o przekątnej 5,2 cala, a słuchawkę zasilać będzie akumulator o pojemności 2700 mAh. Wprowadzenie Nexusa 5 na rynek jest kwestią kilku miesięcy - w poprzednich latach premiery kolejnych Nexusów odbywały się w okolicach jesieni.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Nexushotmobile