Polska

Netia z nową usługą internetu bez telefonu czy opłat za utrzymanie łącza

Grzegorz Ułan
Netia z nową usługą internetu bez telefonu czy opłat za utrzymanie łącza
42

Dropss, bo tak nazywa się nowa usługa od Netii, to możliwość skorzystania z dostępu do sieci na łączach Orange, ale bez konieczności posiadania telefonu (w informacji prasowej napisali, że nawet nie można) oraz bez ponoszenia opłat za utrzymanie łącza. Różnicę też znajdziemy w samej umowie, jest...

Dropss, bo tak nazywa się nowa usługa od Netii, to możliwość skorzystania z dostępu do sieci na łączach Orange, ale bez konieczności posiadania telefonu (w informacji prasowej napisali, że nawet nie można) oraz bez ponoszenia opłat za utrzymanie łącza.

Różnicę też znajdziemy w samej umowie, jest od razu na czas nieokreślony w odróżnieniu nawet od samej Netii (minimum 6 miesięcy), być może dlatego startują z odmienną nazwą/marką?

Cenowo również przedstawia się to nieźle, ale tylko w okresie promocyjnym, czyli od 28.07.2014 r. do 30.06.2015 r. Za miesięczny dostęp do sieci zapłacimy 49,90 zł w przypadku opcji z e-fakturą, w przeciwnym wypadku 54,90 zł.

Internet Max 20 to usługa dostępu do Internetu z prędkością nie większą niż 20 Mb/s.

Jedyną dodatkową usługą w Dropss będzie HBO GO w cenie 25 zł miesięcznie, za pierwszy miesiąc za 1 zł. Za to nie zabrakło opłat dodatkowych, których nie znajdziemy na promocyjnej stronie usługi, a są niemałe. Mimo, że też są w promocji.

To spójrzmy jeszcze na standardowe opłaty, które zgodnie z aktualizacją wpisu nie będą nigdy obowiązywać, ale warto choćby dla porównania się z nimi zapoznać.

Szczerze wątpię, czy z takimi standardowymi cenami usługa zdołałaby zawojować rynek. Zwłaszcza, że większych miastach, gdzie w przypadku dostępności łącz Orange, zwykle też możemy skorzystać z oferty operatorów kablowych, u których znajdziemy tańsze opcje, no i o lepszych parametrach.

A tak o nowej usłudze wypowiada się Dyrektor Generalny Rynku Klientów Indywidualnych w Netii, Pan Tomasz Szopa.

Dropss to największe wydarzenie w zakresie dostępu do internetu na łączach Orange Polska, dawnej Telekomunikacji Polskiej od 2007 roku, kiedy nastąpiło zniesienie monopolu, co doprowadziło do spadku cen i likwidacji limitów transmisji danych na łączach stacjonarnych.

Jestem przekonany, że Dropss ze swoją niezwykle atrakcyjną ceną i bardzo uczciwymi warunkami, pozwoli dotychczasowym użytkownikom Neostrady na odcięcie zbędnych wydatków na telefon stacjonarny czy utrzymanie łącza i cieszenie się czystym, szybkim internetem bez limitów.

Zobaczymy, czas pokaże, czy pomysł wypali, choć większe szanse upatrywałbym przy zachowaniu tych cen promocyjnych, po wprowadzeniu tych standardowych z cennika, mogłoby być ciężko. Na szczęście, zgodnie z zapewnieniami Netii (aktualizacja wpisu) promocyjny cennik będzie dostępny na zawsze.

Na koniec ważna informacja - z promocyjnej oferty mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci (podejrzewam, że wyłączeni są tu obecni klienci Netii) oraz będący aktywnymi użytkownikami usług Orange.

Aktualizacja

Dostaliśmy właśnie informację bezpośrednio od Netii, że ten promocyjny cennik będzie obowiązywał zawsze, nawet po okresie wyszczególnionym w regulaminie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu