Polska

GRM Radio – muzyka z gier, audycje, podcasty. Coś dla maniaków

Kamil Ostrowski
GRM Radio – muzyka z gier, audycje, podcasty. Coś dla maniaków
3

Robić coś z pasji dla innych graczy? No, to trzeba zakładać serwis. Już szukamy odpowiedniej platformy, będziemy robić encyklopedię gier, wielkie plikownie z patchami i filmikami z rozgrywki. Może jednak coś innego – bloga? Jedziemy z Wordpressem, już piszemy do wydawców prośby o promki, wieczna chw...

Robić coś z pasji dla innych graczy? No, to trzeba zakładać serwis. Już szukamy odpowiedniej platformy, będziemy robić encyklopedię gier, wielkie plikownie z patchami i filmikami z rozgrywki. Może jednak coś innego – bloga? Jedziemy z Wordpressem, już piszemy do wydawców prośby o promki, wieczna chwała i dziesiątki komentarzy czekają za rogiem. Na szczęście, są jeszcze miłośnicy wirtualnej rozrywki, którym w głowie coś więcej, niż tylko klepanie newsów o nowych galeriach obrazków czy przelewanie swoich pseudofelietonistycznych przemyśleń i schematycznych recenzji na papiery upadających co i rusz magazynów. Są takie projekty jak GRM Radio.

Czym jest GRM Radio? Nie trudno się domyślić – jest to internetowa stacja, tworzona specjalnie dla miłośników wirtualnych światów, monitorów, kontrolerów i tym podobnych atrakcji. Co ważne, radio działa przez całą dobę. Puściłem je sobie na pewien czas i słyszałem nie tylko klasyczne aranżacje, ale też kawałki z nowych produkcji – przewinęła się m.in. fantastyczna ścieżka dźwiękowa ze świeżego Transistor.

Twórcy tej inicjatywy mają dostęp do ponad dwóch tysięcy licencjonowanych utworów (dzięki współpracy ze StreamLicensing.com, które zajmuje się kwestią tantiem dla właścicieli majątkowych praw autorskich). Ponadto, a może nawet co ważniejsze, GRM Radio współpracuje z mnóstwem bardziej i mniej znanych polskich podcastów. Ich pełna lista dostępna jest na stronie radia (w dziale „partnerzy, podcasty”). Z ze znanych mi, chociażby ze słyszenia, wymienię Rozgrywkę, PADcast czy Input Lag.

Wiadomym jest, że GRM Radio raczej nigdy nie zyska ogromnej popularności. To coś od maniaków, dla maniaków. Przystań dla wtajemniczonych, dla aktywnych i dla żądnych wypełnienia każdej luki swojego życia grami wideo. A może dla osób, które po prostu lubią słuchać ścieżek dźwiękowych z różnych gier. Tak czy siak, jestem zachwycony, bo to projekt z czystej, niczym nie skażonej pasji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

podcastRadiopodcasty