Netflix

Wspólny serial Netflix i TVP? Rozmowy trwają, współpraca może być jeszcze szersza

Konrad Kozłowski
Wspólny serial Netflix i TVP? Rozmowy trwają, współpraca może być jeszcze szersza
33

Wiele mogliśmy mówić lub oczekiwać po działalności Netfliksa w Polsce, ale takich wieści nie spodziewał się chyba nikt. Oczywiście partnerstwa serwisu z lokalnymi stacjami telewizyjnymi są na porządku dziennym w innych krajach, ale powiedzcie szczerze - jak zareagowaliście na ten nagłówek?

Obydwa podmioty prawdopodobnie nie doszły jeszcze do pełnego porozumienia i rozmowy się toczą, ale wiemy nawet na jaki temat. Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, Netflix i TVP rozmawiają o wspólnym wyprodukowaniu serialu na podstawie książki Marka Krajewskiego. Powieść nosi tytuł "Erynie", a głównym bohaterem jest Edward Popielski. Miejscem akcji jest Lwów, a wspomniany Popielski zastępuje w cyklu dotychczasowego głównego detektywa Mocka. Wydarzenia z książki dotyczą potwornej zbrodni na dziecku i strachu oraz panice, które opanowały miasto.

Polecamy: Pełna lista nowości Netflix na kwiecień

Najbliższym i najlepszym przykładem tego, jak blisko Netflix może współpracować z lokalnymi nadawcami są takie kraje jak Wielka Brytania i Australia. Na Wyspach Netfliksa łączy dobre partnerstwo z BBC, czego efektem są liczne koprodukcje oraz umowy, na mocy których seriale BBC zasilają ofertę Netfliksa poza granicami Zjednoczonego Królestwa. Podobnie wygląda to w Australii.

Jak się okazuje, wspólny projekt TVP i Netfliksa nie jest jedynym punktem rozmów. Według doniesień, gigant streamingowy zainteresowany jest poszerzeniem swojej oferty właśnie o produkcje TVP. Te można obecnie oglądać na VOD TVP i tylko tam - choć usługa prezentuje dziś wyższy poziom niż te kilka lat temu, to jednak trudno mówić tu o prawdziwym komforcie dla widza, szczególnie jeśli chodzi o multiplatformowość i inne techniczne szczegóły usługi.

Zobacz też: Najlepsze seriale Netflix w 2018

Do tej pory Netflix przygotował tylko jeden polski serial - 1983 - którego premiera odbyła się pod koniec zeszłego roku. Mieszane recenzje najwyraźniej nie zadowoliły włodarzy serwisu, którzy do tej pory nie podjęli decyzji o nakręceniu kontynuacji. Na Netflix pojawił się za to serial stacji AXN Ultraviolet, a w katalogu znajdziemy polskie produkcje dystrybuowane przez Kino Świat.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu