netflix
0

Najlepsze seriale Netflix z 2018 roku – podpowiadamy co obejrzeć

W zeszłym roku Netflix zaprezentował niezwykle szeroką listę własnych seriali - wśród premier nie brakowało dramatów, komedii, serii animowanych oraz produkcji sci-fi. Oto najlepsze seriale Netfliksa z 2018 roku.

Altered Carbon

Serial sci-fi oparty na książkach Richarda Morgana. Akcja rozgrywa się w XXVI wieku, gdy ludzkość dotarła do zakątków naszej galaktyki, a problem śmiertelności został rozwiązany przez zastosowanie powłok i świadomości zapisanej na stosie korowym – transfer osobowości pomiędzy różnymi ciałami sprawia, że najbogatsi nigdy nie umierają. Co nie oznacza, że nie mają problemów – jeden z nich umiera wskutek morderstwa, dlatego do życia zostaje przywrócony były emisariusz Takeshi Kovacs. Ma rozwiązać sprawę, a w zamian otrzyma nowe, dostatnie życie. Serial nie jest pod względem fabuły zaskakujący, ale ogląda się go naprawdę przyjemnie, a oprawa wizualna potrafi zrobić wrażenie.

Altered Carbon – recenzja

Nawiedzony dom na wzgórzu

Gdy wydawało się, że horror w formie serialu nie ma prawa się udać, Netflix zaproponował nam Nawiedzony dom na wzgórzu. Zaskoczenie u każdego, kto zobaczy serię jest naprawdę spore – historia jest niesamowicie wciągająca, a rozgrywająca się na przestrzeni odcinków psychodrama dopełniona została świetnymi efektami wizualnymi. Mnóstwo niepokoju, gęstej atmosfery i chyba nawet strachu. Najlepszy serial Netflix w 2018? To na pewno czołówka.

Polecamy: Najlepsze seriale jakie widzieliśmy w 2018 roku

Chilling Adventures of Sabrina

Jestem przekonany, że na imię Sabrina większość z Was zareaguje tylko w jeden sposób: w Waszej głowie pojawi się myśl o nastoletniej czarownicy i serialu z lat 90. Netflix nie przygotował remake’u tamtej serii, lecz podszedł do tematu nieco poważniej. Takie połączenie stonowanego nastroju z odrobiną (dobrego) humoru okazało się świetnym rozwiązaniem, bo choć jest to po części serial dla nastolatków, to seans można zalecić każdemu.

Chilling Adventures of Sabrina – recenzja

Maniac

Emma Stone i Jonah Hill razem na ekranie? I to w serialu Netfliksa? Nie dziwię się w ogóle temu, że o Maniaku nie było tak głośno, jak być powinno. Wszystko wynika z niebanalnej, miejscami wręcz solidnie pokręconej i  niejasnej fabuły. Dwójka głównych bohaterów trafia na testy laboratoryjne leków psychotropowych, co oczywiście prowadzi do przeróżnych dziwnych sytuacji – niezależnie jednak od tego, w jakiej nowej rzeczywistości się znajdą, Annie i Owen odnajdują się w swoich fantazjach i przeżywają je wspólnie. Efekty specjalne, wyjątkowa kolorystyka, montaż i świetne ujęcia – jeśli lubicie nacieszyć też oko, to Maniac będzie świetnym wyborem.

Maniac – recenzja

The Kominsky Method

Fantastyczna obsada, bardzo dobrze napisana historia i naprawdę śmieszne żarty – tyle wystarczy, by nakręcić dziś udaną komedię. Nie wszyscy przepadają za tym gatunkiem, o czym pisał nawet Kamil w swojej recenzji, ale jemu The Kominsky Method przypadło do gustu, podobnie jak i mi, a a moje oczekiwania wobec takich tytułów są dość wysokie. Serial zdołacie obejrzeć jednego wieczoru, choć nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podzielić seans – wybór należy do Was, ale zalecamy, by The Kominsky Method nie pomijać.

Czytaj też: Najlepsze seriale Netflix – TOP 5

The Kominsky Method – recenzja

Berlińskie psy

Po sukcesie Dark Netflix w mgnieniu oka powierzył kolejnym niemieckim twórcom szansę na nakręcenie lokalnego serialu. I była to naprawdę dobra decyzja, ponieważ Berlińskie psy – serial kryminalny Netflix z 2018 roku – mogą być produkcją, która pozwoli Wam złapać oddech od wszystkich innych seriali, które mogą wydawać się wtórne. Miejsce rozgrywania akcji, postacie i relacje pomiędzy nimi są fajnym powiewem świeżości. W Europie też kręcą dobre seriale, a oto jeden z dowodów.

Berlińskie psy – recenzja