Felietony

Netflix pokazuje pierwsze gry na Androida. Tylko w Polsce!

Krzysztof Kurdyła
Netflix pokazuje pierwsze gry na Androida. Tylko w Polsce!
12

O planach wejścia Netflixa do świata gier słyszymy od jakiegoś czasu, ale wygląda na to, że na konkrety nie przyszło nam czekać zbyt długo.

O planach wejścia Netflixa do świata gier słyszymy od jakiegoś czasu, ale wygląda na to, że na konkrety nie przyszło nam czekać zbyt długo. Na twitterze pojawiła się informacja polskiego oddziału Netflixa, że dwa pierwsze tytuły są już dostępne, na razie w wersji dla Androida. Wersje dla iOS mają trafić za kilka miesięcy.

Opłacasz Netflixa, grasz w grę

Pierwsze gry bazują na uniwersum z serialu „Stranger Things” i pojawiły się już w androidowej aplikacji Netflixa w specjalnie utworzonej zakładce. Oba tytuły można też ściągnąć bezpośrednio ze sklepu Google Play. Oczywiście, żeby móc w nie zagrać musicie opłacać któryś z abonamentów, gra po wyświetleniu ekrany tytułowego poprosi was o zalogowanie się na konto. Nie będzie za to ani reklam, ani mikropłatności.

„Stranger Things 3: Gra” oraz „Stranger Things 1984” klasykami raczej się nie staną, ale trzeba przyznać, że rozszerzenie oferty filmowej o powiązane z konkretnymi produkcjami gry jest ciekawe. Daje spore możliwości w zakresie poszerzania wiedzy o danym uniwersum i w ten sposób nakręcania widza raz na jeden, raz na drugi produkt. Czy tak to będzie wyglądać, przekonamy się już niedługo.

Teraz Polska

Najciekawsze w tym newsie jest jednak to, że testy gier są prowadzone jak na razie tylko w naszym kraju. Trzeba przyznać, jest dość zaskakujące, ale nie znalazłem na razie informacji, dlaczego ten zaszczyt spłynął akurat na nasz kraj. Zagraniczne serwisy, które szybko podłapały tę informację, jak na razie nie wiedzą, kiedy gry trafią do innych regionów.

Netflix wejście w świat gier zapowiedział bodajże w lipcu i jak widać, zaskakująco szybko przeszedł od słów do czynów. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, firma na chwilę obecną zamierza skupić się na grach dla urządzeń mobilnych, a czy rozwinie się to w coś więcej, czas pokaże.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu