Netflix

Netflix najmocniej stawia na... samego siebie

Weronika Makuch
Netflix najmocniej stawia na... samego siebie
3

Netflix tworzy i chce tworzyć coraz to więcej produkcji oryginalnych. Mamy się z czego cieszyć?

Netflix do końca 2019 roku ma wydawać średnio więcej niż jeden nowy program / serial / film codziennie przez kolejny rok. To są naprawdę niesamowite liczby, którymi jeszcze niedawno mógł poszczycić się wyłącznie wielki, amerykański przemysł telewizyjny. Czasy się jednak zmieniły, to nie telewizja teraz wiedzie prym, a serwisy VOD z Netfliksem na czele. Według Variety Netflix stworzy w sumie 371 nowych programów i filmów w USA do końca tego roku.

Netflix wypuści w 2019 roku w sumie 371 własnych produkcji

To wzrost o 54,6% w stosunku do roku 2018, gdzie tychże oryginalnych produkcji było zaledwie 240. Do wszystkich statystyk zaliczaj się też oczywiście filmy, które miały swoją premierę kinową przy jednoczesnym brylowaniu na platformie jak np. Irlandczyk. Oczywiście Netflix to nie tylko Stany Zjednoczone. Nieco ponad jedna czwarta z tych 371 produkcji została stworzona na rynkach zagranicznych. Szaleństwo Netfliksowe trwa, a gigant coraz odważniej dzieli się ze światem twardymi danymi na własny temat. To z poczucia dumy czy chęci wywołania bladego strachu u konkurencji? Bo przecież jest się czego bać.

Te dane skrywają tajemnice Netfliksa. Jest kilka niespodzianek

Netflix radzi sobie świetnie. Oczywiście nie wszystkie z tych produkcji zasługują na pełną uwagę widzów i zapiszą się na lata w powszechnej świadomości, ale naprawdę nie jest tak źle, jak mogłoby się niektórym wydawać. Poświadczają o tym chociażby nominacje do Złotych Globów, których w tym roku dostał ponad dwa razy więcej niż w trakcie ostatniego konkursu. Produkcje tej platformy są coraz bardziej doceniane przez krytyków, widzów i wszelkie organizacje dzierżące w dłoniach ładne statuetki. Nikt już nie powinien nawet myśleć o tym, że ten cały Netflix to taka chwilowa moda i nie ma w sumie tam co oglądać.

Netflix tańszy nawet o połowę – trwają testy nowych ofert. Taki krok jest niezbędny, by nie dać się konkurencji

Biorąc pod uwagę, jak wiele serwisów VOD powstaje, nic dziwnego, że Netflix tak mocno trzyma się sam siebie. O ile o produkcje telewizyjne platformy mogą się między sobą bić, sypiąc coraz to większymi sumami, produkcji oryginalnych nikt nikomu w tym momencie nie zabierze. Im lepsze i bardziej popularne będą, tym lepiej dla konkretnego serwisu. To własnie dzieła własnej produkcji stają się kartą przetargową, którą mogą przyciągać do siebie nowych odbiorców.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu