Spotify

Netflix opowie historię rewolucji, która dotknęła was wszystkich

Konrad Kozłowski
Netflix opowie historię rewolucji, która dotknęła was wszystkich
0

Jeszcze dziesięć lat temu nikt w naszej części świata nie kojarzył tych firm, a dziś ich nazwy są synonimami dla usługi VOD i muzycznego streamingu. Netflix i Spotify znów razem, ale w zupełnie innym projekcie.

Całkiem niedawno opisywałem dla Was współpracę Spotify z Netfliksem, gdzie serwis VOD odpowiadał za stworzenie podcastu, którego akcja rozgrywa się w świecie jednego z seriali ("Daybreak"). "The Only Podcast Left", bo taki nosi tytuł, znaleźć można jednak tylko i wyłącznie na Spotify, które od kilkunastu miesięczny usilnie stara się zastąpić wielu słuchaczom inne platformy i aplikacje do słuchania podcastów. Zbliżenie się obydwu firm po kilku wspólnych projektach, to oczywiście zbyt daleko idące wnioski, ale kto wie - może następna produkcja Netfliksa nie powstałaby, gdyby obydwie platformy wcześniej ze sobą kontaktu nie nawiązały?

Niezależnie od tego, jaka jest geneza nowego projektu Netfliksa, zdecydowanie można go uznać za jedną z najciekawiej zapowiadających się serii lub filmów giganta rynku VOD. Spotify jest światowym fenomenem i wciąż najpopularniejszą usugą streamingową wokół globu, za którą w pogoń udało się Apple Music. Konkurentowi udało się dogonić szwedzką platformą na rodzimym rynku, w USA, ale w pozostałych częściach świata to pionierzy rodem ze Szwecji mają najwięcej do powiedzenia.

Netflix opowie historię powstania Spotify

Jak na razie nie wiadomo zbyt wiele o produkcji, którą szykuje Netflix. Nie zostało potwierdzone, czy będziemy mieli do czynienia z typowym dokumentem, czy może raczej powstanie fabularyzowana seria. Wiemy natomiast, że całość oparta będzie na książce "Spotify Untold" (autorzy:  Jonas Leijonhufvud, Sven Carlsson) opowiadającej historię powstania serwisu. Oficjalny opis, którym podzielono się na tę chwilę, znajdziecie poniżej - dzięki niemu wiemy, że seria w dużym stopniu skupi się na twórcy Spotify: Danielu Ek.

At the height of piracy, established heavy-hitters were fighting against where the turbulent music industry was heading. The series centers around young Swedish tech entrepreneur, Daniel Ek, and his partner Martin Lorentzon, who revolutionized a whole industry by offering free and legal streamed music around the world. It is a story about how hard convictions, unrelenting will, access, and big dreams can help small players challenge the status quo by evolving the way we can all listen to music.

Netflix nie podał jak na razie żadnego terminu realizacji ani daty premiery. Na te szczegóły będziemy musieli jeszcze zaczekać, ale ja już niecierpliwie wyczekuję tej produkcji, ponieważ będzie to najlepsza propozycja

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu