Gry

Netflix się nie zatrzymuje. Kolejne studio od gier wideo stało się własnością platformy

Kacper Cembrowski
Netflix się nie zatrzymuje. Kolejne studio od gier wideo stało się własnością platformy
1

Netflix kontynuuje swój plan zawojowania na rynku gier wideo i podobnie jak najgrubsze ryby tej branży, przejmuje kolejne studia deweloperskie. Tym razem padło na Boss Fight Entertainment.

Niedawno informowaliśmy, że firma z wielkim czerwonym N w logo zdecydowała się na zakup studia Next Games, odpowiedzialnego za stworzenie kilku gier bazujących na serialowych licencjach - w tym Stranger Things: Puzzle Tales. Jeszcze wcześniej Netflix przejął Night School Studio. Gigant streamingowy jednak się nie zatrzymuje i przejmuje kolejnego dewelopera.

Boss Fight Entertainment zostało założone w 2013 roku. Od tego czasu zasłynęli głównie ze swojego własnego IP o nazwie Dungeon Boss. Teraz, jako część rodziny Netfliksa, dołączą do wewnętrznego zespołu programistów - chociaż firma poinformowała, że Boss Fight będzie nadal działać niezależnie ze swoich trzech studiów w Allen, Austin i Seattle.

Ekipa Boss Fight Entertainment wydała oświadczenie dotyczące dołączenia do Netfliksa:

Misją Boss Fight jest dostarczanie graczom prostych, pięknych i przyjemnych wrażeń z gry, gdziekolwiek chcą grać. Zobowiązanie Netfliksa do oferowania gier bez reklam w ramach subskrypcji członków umożliwia twórcom gier, takim jak my, skupienie się na tworzeniu wspaniałych gier bez martwienia się o zarabianie.

Netflix obecnie celuje w rynek gier mobilnych - od razu więc nasuwa się wniosek, że będzie to główny konkurent dla obecnego Apple Arcade. Firma zdradziła jakiś czas temu, że jest bardzo zainteresowana branżą gier wideo i nie wyklucza, że w kolejnych latach wejdzie na rynek AAA. Wtedy Netflix stanie się konkurentem dla Game Passa? O tym na pewno zadecyduje skala sukcesu działalności mobilnej, niemniej jednak całość przybiera naprawdę ciekawy kierunek.

Co sądzicie o Netfliksie na rynku gier wideo? Uważacie, że firma jest w stanie podbić tę branżę, szczególnie pod względem produkcji AAA?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news