VOD

Sprawdziliśmy, czy opłaca się kupić Netflixa i HBO Max u operatorów

Grzegorz Ułan
Sprawdziliśmy, czy opłaca się kupić Netflixa i HBO Max u operatorów
6

Kanały telewizji linearnej oglądamy coraz mniej, przynajmniej Wy tak deklarujecie w komentarzach, za to serwisy streamingowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Warto więc w miejsce wykupywania dostępu do telewizji, zainteresować się ofertą streamingową u naszych operatorów.

Advertisement

Zrobiłem to dziś za Was i o to zebrane oferty na dostęp do Netflixa i HBO MAX u naszych operatorów. Pod uwagę brałem w tym zestawieniu możliwość wykupienia dwóch niezbędnych usług u jednego operatora - internetu stacjonarnego (z limitem prędkości 300 Mb/s) i abonamentu komórkowego (z minimum 10 GB transferu danych) wraz z dostępem do Netflixa lub HBO GO.

Wyjaśnię od razu, że inny popularny serwis streamingowy Viaplay dostępny jest wprawdzie w ofercie Play/UPC, ale tylko w dużo droższych pakietach z telewizją, czyli opcji, której nie rozpatrujemy w tym wpisie. Z kolei Amazon Prime Video kosztuje 49 zł na rok, więc to opcja, którą każdy sobie może dokupić jako wzbogacenie omawianego zestawu.

Dostęp do Netflixa u operatorów

Bierzemy tu oczywiście pod uwagę tylko tańszy dostęp do Netflixa, który można dokupić u operatorów i okazuje się, że na dziś możliwe to jest tylko u jednego operatora. Jest jeszcze w Vectrze, ale również w pakiecie z telewizją - widać operatorzy kablowi usilnie trzymają się tych kanałów telewizyjnych.

Netflix w ofercie Orange

Podstawowy pakiet w ofercie Netflix zamawiany bezpośrednio przez stronę kosztuje 29 zł miesięcznie. W ofercie Orange możecie go zamówić w pakiecie z dostępem do internetu stacjonarnego i abonamentu komórkowego. Dla uproszczenia sprawdźmy najtańszy taki zestaw.

W jego skład wchodzi internet stacjonarny z limitem prędkości do 300 Mb/s oraz abonament komórkowy z limitem transferu danych na pełnej prędkości 15 GB w miesiącu - to oczywiście pełen no limit na rozmowy i wiadomości. Koszt tego zestawu usług to 89,99 zł przez pierwsze pół roku i później 118,99 zł. Tak więc dostęp do Netfliksa mamy tu za pół roku za darmo, a średni miesięczny koszt wyniesie nas 111,74 zł.

Kupując z osobna te usługi, za internet stacjonarny zapłacilibyśmy 59,98 zł, abonament komórkowy 50 zł i za Netfliksa 29 zł, razem - 138,98 zł, a więc prawie 30 zł drożej niż w pakiecie. Oczywiście musimy tu jeszcze doliczyć koszt modemu Funbox - 3,99 zł, co wydaje się nową praktyką wśród operatorów, którzy dodają wynajęcie routera do internetu w cenie abonamentu.

Dostęp do HBO MAX u operatorów

HBO MAX w ofercie Netia

Plus ma jeszcze starą cenę za dostęp do HBO MAX - za 20 zł miesięcznie, ale dokupując do tego abonament komórkowy za 55 zł, internet stacjonarny 300 Mb/s za 40 zł, łącznie zapłacilibyśmy 115 zł za taki zestaw.

Taniej wychodzi do w Netii, gdzie za dostęp do internetu stacjonarnego i HBO MAX oraz dodatkowo Tidala zapłacimy od czwartego miesiąca 80 zł, a więc średnio miesięcznie 70 zł. Do tego abonament komórkowy za 25 zł (z limitem 12 GB transferu danych) i mamy cały zestaw za 105 zł miesięcznie.

HBO MAX w ofercie T-Mobile

HBO MAX zakupicie też w ofercie T-Mobile w ramach usługi Rozrywka Uwolniona, która w abonamencie za 65 zł przez pół roku jest za darmo, a później kosztuje 20 zł. Łącznie więc za całość zapłacicie średnio miesięcznie 80 zł.

Do tego internet stacjonarny z limitem prędkości 300 Mb/s za 20 zł miesięcznie. razem 100 zł. Dodatkowo, raz w miesiącu możecie zmienić sobie serwis dostępny w Rozrywce Uwolnionej z HBO MAX na kanały Polsat Box GO, Eleven Sports lub Legimi czy Tidal. Dużą wartością dodaną jest tu też opcja braku limitów danych w ofercie komórkowej, więc można oglądać filmy i seriale również poza domem, bez obawy o zużycie.

Tak więc jest to tańsza opcja niż dostępna przez strony serwisów streamingowych, jednak ma wadę w postaci wiązania się umową na dwa lata na dostęp do nich. Niemniej, jeśli już macie umowę na abonament komórkowy czy internet stacjonarny jest to już niewielkie obciążenie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu