VOD

Nowy polski serial kryminalny od Netfliksa. Z taką obsadą musi się to udać!

Kacper Cembrowski
Nowy polski serial kryminalny od Netfliksa. Z taką obsadą musi się to udać!
2

Netflix zapowiedział nowy polski serial kryminalny, który ma wszystko, żeby okazać się prawdziwym hitem.

Poznajcie Forst — nowy polski serial kryminalny od Netfliksa

Netflix zaprezentował dziś zapowiedź serialu Forst, który powstaje na podstawie jednej z najpopularniejszej serii kryminałów w Polsce, autorstwa Remigiusza Mroza. Serial powstał na motywach takich powieści jak „Ekspozycja” i „Przewieszenie” — a co ciekawe, sam Mróz również pojawi się na ekranie w jednej z ról. Netflix opisuje serial w następujący sposób:

Źródło: Netflix

Kiedy Tatry stają się areną brutalnych morderstw, komisarz Forst wkracza do akcji. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkrywa spisek sięgający korzeniami II Wojny Światowej.

Forst to kolejne śmiałe przedsięwzięcie platformy Netflix, która — jak sama się chwali — dotychczas wyprodukowała ponad 30 polskich filmów i seriali. W samym ubiegłym roku firma zainwestowała blisko 400 milionów złotych w lokalne produkcje. Serial Forst realizowany jest w Polsce, a środki na jego produkcję zostały przyznane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej z funduszy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zdjęcia do serialu zostały zrealizowane w miejscowościach Zakopane, Nowy Targ oraz Warszawa.

Źródło: Netflix

Kto stanie przed oraz za kamerą?

Reżyserem serialu jest Daniel Jaroszek, laureat Nagrody Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz czterech Orłów — Polskich Nagród Filmowych, za swój pełnometrażowy debiut Johnny. Za scenariusz odpowiadają Agata Malesińska i Jacek Markiewicz, a za zdjęcia Piotr Uznański. Producentami filmu są Borys Szyc, Marta Barańska i Tomasz Morawski.

Jeśli chodzi o samą obsadę, to na ekranie zobaczymy takie osobistości jak między innymi Borys Szyc, Zuzanna Saporznikow, Andrzej Bienias, Kamilla Baar, Aleksandra Grabowska, Szymon Wróblewski, Maciej Pesta, Michał Suwada, Tomasz Pogoń, Artur Barciś oraz Małgorzata Hajewska-Krzysztofik. Zwiastun serialu możecie zobaczyć powyżej. Co o tym sądzicie?

Źródło: Netflix

Źródło, grafika wyróżniająca: Netflix

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news