VOD

Współdzielenie kont na Netflix już bez tajemnic. Przygotujcie się na dodatkowe opłaty

Kacper Cembrowski
Współdzielenie kont na Netflix już bez tajemnic. Przygotujcie się na dodatkowe opłaty
77

Netflix wydał oświadczenie, w którym podał wszystkie informacje dotyczące współdzielenia konta na platformie. Szykujcie kasę.

Miało nadejść i wreszcie jest. Co trzeba wiedzieć o współdzieleniu konta na Netflix?

Od wielu miesięcy mówi się o zmianach dotyczących współdzielenia konta na Netflix. Platforma streamingowa postanowiła dzisiaj odkryć karty i oficjalnie ogłosić, jak będzie to wyglądać w Polsce. Cóż, zgodnie z oczekiwaniami — użytkownicy raczej nie będą najszczęśliwsi.

Źródło: Depositphotos

Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu, konto Netflix jest przeznaczone do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Wszystkie mieszkające w tym gospodarstwie domowym osoby mogą korzystać z serwisu Netflix bez względu na miejsce pobytu — w domu, poza domem czy na urlopie — i skorzystać z nowych funkcji, takich jak „Przenieś profil” oraz „Zarządzaj dostępem i urządzeniami”. Jeśli współdzielicie konto jedynie z osobami, z którymi mieszkacie — nic się dla Was nie zmieni. Jest jednak gorsza informacja.

Współdzielenie konta Netflix z przyjaciółmi to już kiepski pomysł… no, chyba, że z nimi mieszkasz

Jeśli chcemy jednak dzielić konto Netflix z kimś, z kim nie mieszkamy pod jednym dachem (co raczej jest najczęstszym scenariuszem), to według platformy mamy kilka opcji. Pierwszą z nich jest przeniesienie profilu do opłacanego przez siebie abonamentu, aby nie utracić postępów w oglądanych serialach czy wpisać w „Moja lista”. Marne pocieszenie.

Źródło: Depositphotos

Drugą opcją jest dodanie dodatkowego konta. Za to jednak zostanie naliczona miesięcznie dodatkowa opłata w wysokości 9,99 zł. Jeśli więc dzielicie konto z jedną osobą, która nie jest Waszym domownikiem, to do planu Standard (43 zł miesięcznie) musicie doliczyć 9,99 zł. Kiedy zdecydujecie się na dzielenie konta z dwoma znajomymi, z którymi nie mieszkacie, do Waszej miesięcznej opłaty (a w takiej sytuacji musicie mieć plan Premium za 60 zł miesięcznie) zostanie doliczone 20 zł. Trochę dużo, nieprawdaż?

Czy Netflix podjął trudną decyzję, która wzbudzi złość wśród abonentów, czy może przeciera szlaki dla innych serwisów streamingowych? Czas pokaże, chociaż obawiam się, że mowa o tej drugiej opcji.

Źródło: Netflix

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news