Polska

Najwyższa jakość na życzenie - nc+ startuje z kolekcjami 4K w nc+ GO TV

Konrad Kozłowski
Najwyższa jakość na życzenie - nc+ startuje z kolekcjami 4K w nc+ GO TV
4

nc+ wykonuje bardzo ważny krok ku rozbudowaniu swojej oferty 4K. Po wprowadzeniu dekodera i pierwszych transmisjach 4K nadchodzą ważne chwile dla operatora. Już niedługo nastąpi premiera "Kruka" - oryginalnego serialu Canal+, pierwszej produkcji w 4K, a dziś startuje serwis VOD dla klientów nc+.

Produkcje BBC w 4K za darmo dla abonentów nc+ do końca kwietnia

Tego można było się spodziewać już w dniu prezentacji nowej oferty i nowego dekodera 4K UltraBOX+, ale dopiero teraz, w połowie marca tego roku platforma nc+ oficjalnie startuje z kolekcjami 4K. Budowa oferty bogatej w produkcje w ultrawysokiej rozdzielczości jest czasochłonna i z pewnością nie jest tania. Nie dziwię się, że dzieje się to relatywnie powoli, bo zapewnienie odpowiedniego katalogu już na samym początku dostępności usługi zrobi dobre wrażenie, a wybrakowany asortyment zniechęci klientów na dobre. Zaczęło się od transmisji z piłkarskich Premier League i Ligi Mistrzów - byłem pod wrażeniem i nie chciałbym wrócić do tradycyjnych transmisji w HD.

Pierwszą produkcją, która zasilą kolekcję 4K w nc+ GO TV  jest "Błękitna Planera II" a niedługo dołączą do niej "Planeta Ziemia II" oraz "Łowcy" od BBC. Widzowie posiadający dekoder 4K UltraBOX+ będą mogli obejrzeć je zupełnie za darmo do końca kwietnia tego roku. W późniejszym czasie będą dostępne odpłatnie.

Kiedy i jakie kolejne produkcje w 4K zawitają do nc+ GO TV?

Można śmiało zakładać, że tuż po emisji w telewizji, katalog nc+ GO TV poszerzy się o każdy następny odcinek serialu "Kruk", który zrealizowany jest w technologii 4K. Następna "fala" nowości, to prawdopodobnie okres wiosenny - po złożeniu wniosku o koncesję na kanał 4K przez nc+, platforma będzie chciała wystartować z nim jak najszybciej, ale decydująca będzie dostępna zawartość, którą będzie dysponować.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu