Moje przemyślenia

Nazwa.pl zaliczyła poważną awarię - nic nie działa

Grzegorz Marczak
Nazwa.pl zaliczyła poważną awarię - nic nie działa
18

Pamiętam, że jak Twitter miał okres permanentnych problemów z funkcjonowaniem w sieci w końcu poszedł po rozum do głowy i stworzył blog (z komunikatami co się dzieje), poza swoją infrastrukturą. Dzisiaj za takie miejsce może robić Facebook gdzie niedawno jeden z liderów wśród firm hostingowych w Pol...

Pamiętam, że jak Twitter miał okres permanentnych problemów z funkcjonowaniem w sieci w końcu poszedł po rozum do głowy i stworzył blog (z komunikatami co się dzieje), poza swoją infrastrukturą. Dzisiaj za takie miejsce może robić Facebook gdzie niedawno jeden z liderów wśród firm hostingowych w Polsce czyli nazwa.pl poinformował o tym, że zalicza poważną awarię:

Nasi drodzy, mamy awarię serwerów i w chwili obecnej nieaktywne są wszystkie nasze usługi oraz strona główna. Nasi administratorzy pracują już nad usunięciem awarii i wkrótce wszystko powinno wrócić do normy. Serdecznie przepraszamy Was za utrudnienia.

Niestety ich serwis z komunikatami komunikaty.nazwa.pl o tym co się dzieje umieszczony na serwerach nazwa.pl jak się można łatwo domyślić jest niedostępny.

Patrząc natomiast na reakcję użytkowników w związku z kolejną awarią (a widać, że cierpliwość im się już skończyła) jestem ciekawy jak Nazwa.pl wybrnie z tej sytuacji i czy wymyśli jakiś sensowny sposób rekompensaty dla klientów.

Aktualizacja

Na FP Nazwa.pl właśnie pojawił się komunikat, że awaria została usunięta i wszystkie usługi powinny działać normalnie. Na razie nie ma słowa o przyczynach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hostingnazwa.pl