Moje przemyślenia

Facebook będzie rozsyłał nam prezenty od znajomych

GU
Grzegorz Ułan
13

Wiem, że już prawdopodobnie macie przesyt wieści, płynących o tej sieci społecznościowej, ale też nie mogłem się powstrzymać przed poinformowaniem Was o jeszcze jednym dziwnym przejęciu Facebooka i to w dniu debiutu giełdowego. Kolejne i dziwne dlatego, iż niedawno byliśmy świadkiem podobnego wch...

Wiem, że już prawdopodobnie macie przesyt wieści, płynących o tej sieci społecznościowej, ale też nie mogłem się powstrzymać przed poinformowaniem Was o jeszcze jednym dziwnym przejęciu Facebooka i to w dniu debiutu giełdowego.

Kolejne i dziwne dlatego, iż niedawno byliśmy świadkiem podobnego wchłonięcia. Mianowicie przejęty został zespół twórców serwisu Lightbox, dzięki któremu można było zrobić sobie fotobloga ze zdjęć robionych na Androidzie. Idea więc zupełnie podobna do tej, według której funkcjonuje Instagram.

Wczorajszym łupem Facebooka padł serwis Karma. To nic innego jak aplikacja mobilna na iOS i Androida, dzięki której szybko możemy przesłać znajomym czy rodzinie prezent.

Serwis był mało znany w naszym kraju, ja pierwszy raz o nim usłyszałem, zwyczajnie dlatego, iż nie był u nas dostępny. Obawiam się jednak, że wcześniej czy później, uświadczymy podobne funkcje w mobilnej wersji Facebooka.

Wprawdzie twórcy zapewniają, iż usługa będzie nadal dostępna, jednak jeszcze bardziej zintegrowana z platformą Facebooka. Podejrzewam więc, iż już w bardziej globalnym zasięgu. Osobiście nie wierzę w ideę społecznościowych prezentów. Mam nadzieję, iż Karma pozostanie autonomicznym nośnikiem tego pomysłu, nie obciążając mobilnego Facebooka niepotrzebnymi dodatkowymi funkcjami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookkarma