Felietony

Nowe okna również w domyślnym pulpicie Windows 8

Grzegorz Ułan
Nowe okna również w domyślnym pulpicie Windows 8
35

Pamiętam, że zawsze po zainstalowaniu na swoim sprzęcie Windowsa XP pierwszą czynnością, jaką robiłem, to wyłączałem ten niebieski, cukierkowy i pozaokrąglany pulpit na prosty, klasyczny wygląd Windowsa. W przypadku Windows 7 domyślny motyw nie był już tak uciążliwy. Jednak nadal te zaokrąglenia n...


Pamiętam, że zawsze po zainstalowaniu na swoim sprzęcie Windowsa XP pierwszą czynnością, jaką robiłem, to wyłączałem ten niebieski, cukierkowy i pozaokrąglany pulpit na prosty, klasyczny wygląd Windowsa. W przypadku Windows 7 domyślny motyw nie był już tak uciążliwy. Jednak nadal te zaokrąglenia na rogach, kolorowe obramowania, aż się prosiły o stosowanie zewnętrznych nakładek do zmiany na bardziej nowoczesny wygląd tych okien.

Okazuje się, iż wraz z udostępnieniem nowego Windows 8, oprócz nowego kafelkowego pulpitu, odświeżeniu ulegnie również motyw w domyślnym pulpicie. Muszę przyznać, iż w dobrym kierunku. Usunięte zostaną zaokrąglenia okien, obramowania aktywnych okien będą białe z wyraźnymi przyciskami, nieaktywne natomiast z szarym obramowaniem.

Ten czerwony element, odpowiedzialny za zamknięcia okna, od razu przywołał mi w myślach domyślny motyw w Gmailu. Nie znam się na kolorach, ale chyba ten kolor działa, przynajmniej na mnie, dość kojąco i mocno przypadł mi do gustu:).

To, co widzę na zrzucie również przyjemnie i funkcjonalnie wygląda. Cieszy fakt, iż Microsoft nie zapomina o użytkownikach, którzy nawet nie myślą korzystać z nowego interfejsu Metro i udostępni dla nich ciekawie zapowiadający się, nowy motyw wyglądu domyślnego pulpitu.

Co myślicie o tym odświeżeniu okien w Windows 8? Co według Was powinno być jeszcze zmienione w wyglądzie domyślnego pulpitu?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

windows8