18

Nawet do 50 tys. piosenek w chmurze Google’a i to za darmo [prasówka]

Google poczynił znaczący krok, by uzyskać przewagę nad konkurencyjnymi muzycznymi usługami. Od teraz użytkownicy Google Music mogą trzymać w chmurze nawet do 50 tys. utworów, a to więcej niż pozwala którakolwiek z innych usług tego typu. Google Music na sterydach Dotąd użytkownicy Google Music mogli przesyłać do chmury do 20 tys. utworów. Teraz Google zwiększył […]

Google poczynił znaczący krok, by uzyskać przewagę nad konkurencyjnymi muzycznymi usługami. Od teraz użytkownicy Google Music mogą trzymać w chmurze nawet do 50 tys. utworów, a to więcej niż pozwala którakolwiek z innych usług tego typu.

Google Music na sterydach

Screen_Shot_2015-02-25_at_10.26.35_AM.0

Dotąd użytkownicy Google Music mogli przesyłać do chmury do 20 tys. utworów. Teraz Google zwiększył ten limit do aż 50 tys. To dwukrotnie więcej niż w konkurencyjnym iTunes Match, które dodatkowo jest płatne (ok. 25 dol. za rok). W przypadku oferty Google Music, nie musimy być subskrybentami usługi premium. Przesłane utwory można odtwarzać na dowolnym komputerze, smartfonie lub tablecie. Jeżeli zatem jesteśmy fanami niszowej muzyki, której w bazie żadnej usług ze streamingiem nie ma, to powinniśmy być zachwyceni.

Klawiatura Microsoftu do… Excela

1_keyboard-for-excel-1-1024x640_story

Microsoft Garage znów atakuje. Tym razem w sklepie Google Play pojawiła się klawiatura do… Excela. Jest to specjalnie zmodyfikowana aplikacja, która zapewnia nam prosty dostęp do panelu numerycznego, tabulatora oraz innych elementów, które sprawiają, że praca w arkuszu kalkulacyjnym jest przyjemniejsza. Cóż, Microsoft właśnie się przyczynił do tego, że Android lepiej nadaje się do pracy…

Android Pay na Google I/O 2015

wallet-material

Pojawiły się nowe informacje o usłudze Android Pay, której kulisy ujawniałem już jakiś czas temu. Android Pay miałby być nowym wcieleniem serwisu Google Wallet i uczynić płatności z wykorzystaniem smartfona z Androidem znacznie prostszymi i przyjemniejszymi. Prawdopodobnie w ramach nowej usługi pojawi się specjalny framework, który deweloperzy będą mogli wykorzystać zarówno do płatności wewnątrz aplikacji jak i tych wykorzystujących moduł NFC w telefonie.