Google

Google będzie optymalizował kampanie na... Facebooku? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google będzie optymalizował kampanie na... Facebooku? [prasówka]
4

Google dokonał ciekawego przejęcia. W rękach kalifornijskiej firmy znalazła się startup Toro, który pomaga deweloperom w promowaniu aplikacji na Facebooku. To właśnie dzięki jego działaniom udało się tak mocno wypromować m.in. Farmville. Google przejmuje Toro Toro, wcześniej znane jako Red Hot...

Google dokonał ciekawego przejęcia. W rękach kalifornijskiej firmy znalazła się startup Toro, który pomaga deweloperom w promowaniu aplikacji na Facebooku. To właśnie dzięki jego działaniom udało się tak mocno wypromować m.in. Farmville.

Google przejmuje Toro

Toro, wcześniej znane jako Red Hot Labs przyczyniło się m.in. do wykreowania fenomenu Farmville. Startup specjalizuje się w tworzeniu i optymalizowaniu kampanii reklamowych na Facebooku. W rękach Google'a mają dalej "czynić życie deweloperów łatwiejszym". Niewykluczone jednak, że będą to robić poza Facebookiem. W komunikacie dotyczącym przejęcia zapowiedziano, że nowe kampanie nie będą realizowane - zamiast nich Toro skupi się na zrealizowaniu i zamknięciu obecnych projektów. Co potem? To już wie tylko nowy właściciel.

Gemalto: karty SIM są bezpieczne

Gemalto, jeden z czołowych producentów kart SIM na świecie, uspokaja, że doniesienia o ataku i kradzieży kluczy szyfrujących z ich bazy są nieprawdziwe i użytkownicy mogą spać spokojnie. Wywiady USA i Wielkiej Brytanii faktycznie złamały zabezpieczenia i uzyskały dostęp do bazy, ale, nie mogły dokonać masowej kradzieży danych. Działania te miały miejsce w latach 2010-2011, a od tamtego czasu firma miała kompleksowo zoptymalizować zabezpieczenia swojego systemu. Zdaniem Gemalto, NSA i GCHQ mogą szpiegować połączenia 2G, jednak standardy 3G i 4G są bezpieczne.

Samsung i 10 nm

Samsung pochwalił się litografią 10 nm. Na specjalnej prezentacji koreański producent pokazał, że już jest gotowy na produkcję procesorów w takim procesie technologicznym. Tym samym firma znalazła się o krok przed Intelem oraz Qualcommem, dla których aktualnie wiodącym tematem jest 14 nm. Niemniej trzeba zauważyć, że masowa produkcja takich układów Exynos miałaby ruszyć dopiero w przyszłym roku, a do tego czasu wszystko może się zmienić. Według dotychczasowych doniesień w smartfonie Galaxy S6, który zostanie pokazany już w niedzielę, znajdziemy Exynosa 7420 z ośmioma rdzeniami w litografii 14 nm.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleprocesorySamsungSIM