Google

To dobry dzień dla iPada - Inbox od Google i OneNote z pismem odręcznym

Konrad Kozłowski
To dobry dzień dla iPada - Inbox od Google i OneNote z pismem odręcznym
11

Choć na odwrocie iPada nie znajdziemy logo Google czy Microsoftu, to obydwie firmy reuglarnie ulepszają swoje aplikacje dedykowane tabletowi Apple. Googlersi kazali nam dość długo czekać na pojawienie się aplikacji Inbox przystosowanej do większego ekranu tabletu, zaś OneNote od Microsoftu nareszcie...

Choć na odwrocie iPada nie znajdziemy logo Google czy Microsoftu, to obydwie firmy reuglarnie ulepszają swoje aplikacje dedykowane tabletowi Apple. Googlersi kazali nam dość długo czekać na pojawienie się aplikacji Inbox przystosowanej do większego ekranu tabletu, zaś OneNote od Microsoftu nareszcie oferuje funkcję pisania odręcznego.

Mogę usunąć Gmaila

Nadszedł dzień, w którym aplikacja Gmaila może przestać irytować mnie swoją ociężałością w działaniu. Inbox momentalnie zastąpił ją na iPadzie, oferując znacznie wydajnieszą pracę. Nie jest to żadną niespodzianką, biorąc pod uwagę fakt, że Gmail był aplikacją opartą na webview z pewnymi dodatkami pozwalającymi osiągnąć zgrabny interfejs. Zasady działania Inboxa pozostały naturalnie niezmienione, nasza skrzynka odbiorcza zawiera przede wszystkim najważniejsze dla nas wiadomości, grupując pozostałe, na przykład powiadomienia i oferty, które nie odwracają naszej uwagi.

Zadziwia mnie jednak opieszałość prac nad Gmailem dla iOS. Od dłuższego czasu aplikacja nie otrzymała znacznej aktualizacji, podczas gdy pozostałe programy od Google są regularnie aktualizowane. Spoglądając na najnowsze wydanie Gmaila dla Androida użytkownicy iOS-a mogą jej tylko pozazdrościć. Czyżby Google chciało wysłać jasny sygnał, sugerujący "zmianę barw" w celu sięgnięcia po najlepsze doświadczenia podczas korzystania z jednej z głównych usług firmy z Mountain View?

Inbox także w Firefoksie i Safari raz na tabletach z Androidem

Jak informuje blog Google, użytkownicy innych przeglądarek niż Chrome, od dziś mogą również korzystać z nowego projektu zespołu Gmaila - Inboxa. Jednocześnie Inbox jest teraz także w pełni kompatybilny z tabletami z Androidem.

Pisz odręcznie, "wyciągaj" tekst z grafik

Znam już co najmniej kilka osób, dla których tablet stał się "następcą notatnika". Specjalny rysik towarzyszy im równie często co tablet, a takie usługi jak OneNote doskonale przecież nadają się na cyfrowe centrum naszych wszystkich notatek. Od dziś, posiadacze iPadów nareszcie mogą na poważnie rozważyć kandydaturę OneNote'a, jako jedynej aplikacji służącej do sporządzania wszelkich zapisków. Także odręcznych, co było do niedawna zarezerwowane dla OneNote'a dla Windows i Androida.

Drugą z nowości, dostępnej również na iPhonie, jest pojawienie się technologii OCR, pozwalającej rozpoznawać tekst zawarty w grafikach. Dzięki niej skany i fotografie notatek, dokumenty można przetworzyć na standardowy, "przeszukiwalny" tekst.

Numer jeden

Powyższe nowości potwierdzają coś, o czym mówi się od pewnego czasu - iPad nie ma po prostu sobie równych pod względem wyboru aplikacji. Tablet Apple wspierany jest w tym samym stopniu przez wszystkie trze główne firmy: jego producenta, Google i Microsoft. Jeżeli nie jesteście "zamkniętymi" w jednym z ekosystemów użytkownikami, to ciężko będzie wskazać lepsze urządzenie tego typu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu