Google

Nawet do 50 tys. piosenek w chmurze Google'a i to za darmo [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Nawet do 50 tys. piosenek w chmurze Google'a i to za darmo [prasówka]
18

Google poczynił znaczący krok, by uzyskać przewagę nad konkurencyjnymi muzycznymi usługami. Od teraz użytkownicy Google Music mogą trzymać w chmurze nawet do 50 tys. utworów, a to więcej niż pozwala którakolwiek z innych usług tego typu. Google Music na sterydach Dotąd użytkownicy Google Music...

Google poczynił znaczący krok, by uzyskać przewagę nad konkurencyjnymi muzycznymi usługami. Od teraz użytkownicy Google Music mogą trzymać w chmurze nawet do 50 tys. utworów, a to więcej niż pozwala którakolwiek z innych usług tego typu.

Google Music na sterydach

Dotąd użytkownicy Google Music mogli przesyłać do chmury do 20 tys. utworów. Teraz Google zwiększył ten limit do aż 50 tys. To dwukrotnie więcej niż w konkurencyjnym iTunes Match, które dodatkowo jest płatne (ok. 25 dol. za rok). W przypadku oferty Google Music, nie musimy być subskrybentami usługi premium. Przesłane utwory można odtwarzać na dowolnym komputerze, smartfonie lub tablecie. Jeżeli zatem jesteśmy fanami niszowej muzyki, której w bazie żadnej usług ze streamingiem nie ma, to powinniśmy być zachwyceni.

Klawiatura Microsoftu do... Excela

Microsoft Garage znów atakuje. Tym razem w sklepie Google Play pojawiła się klawiatura do... Excela. Jest to specjalnie zmodyfikowana aplikacja, która zapewnia nam prosty dostęp do panelu numerycznego, tabulatora oraz innych elementów, które sprawiają, że praca w arkuszu kalkulacyjnym jest przyjemniejsza. Cóż, Microsoft właśnie się przyczynił do tego, że Android lepiej nadaje się do pracy...

Android Pay na Google I/O 2015

Pojawiły się nowe informacje o usłudze Android Pay, której kulisy ujawniałem już jakiś czas temu. Android Pay miałby być nowym wcieleniem serwisu Google Wallet i uczynić płatności z wykorzystaniem smartfona z Androidem znacznie prostszymi i przyjemniejszymi. Prawdopodobnie w ramach nowej usługi pojawi się specjalny framework, który deweloperzy będą mogli wykorzystać zarówno do płatności wewnątrz aplikacji jak i tych wykorzystujących moduł NFC w telefonie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu